Celsus'da film müzikleri büyüsü

30. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında konser veren, müzik dünyasının “Harika İkili"si Mauro Maur ve Francesca De Clossey, Celsus Kütüphanesi'nde izleyenlerine aşkın ve sinemanın büyüsünü yaşattı.

KÜLTÜR SANAT 21.06.2016, 10:38 21.06.2016, 11:41
Celsus'da film müzikleri büyüsü

Birbirlerine pek de yakın durmayan iki enstrüman olan trompet ve piyano ikilisi olarak önemli başarılara sahip ikili, dün (pazartesi) gece, İtalyan sinemasının unutulmaz filmlerinin ölümsüz melodilerinden örnekler seslendirdi. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı ile İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen konser Konsolos Luigi Iannuzz'nin kısa hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Ardından başlayan müzikle Celsus Kütüphanesi'ni sinemanın ve aşkın büyüsü sardı. Ennio Marricone'nin Bugsy film müziği ile başlayan konser The Legend of 1900, A Fistfull of Dolars, Whoever ve Mission film müzikleri ile devam etti. Marricone'nin yakın bir dostu olduğunu ve seslendirdikleri tüm eserleri kendisine ithaf ettiğini anlatan Maur, her parçadan önce o film ve Marricone ile ilgili özel anıları da dinleyenlerine aktardı.

Olağanüstü virtiöziteleri ile Maur ve Clossey, Piccioni'nin Il Viaggio ve Amore Mio Aiutami'den seçtikleri melodileri, konserin ikinci bölümünde isa Rota'nın Fellini filmleri için yaptığı çalışmaları seslendirdi. Maur ve Clossey ikilisi, dinmeyen alkışlara Ennio ve Oğlu Andre Marricone'nin Cinema Paradiso film müziği ve gelmiş geçmiş en güzel aşk şarkılarından biri kabul edilen Caruso ile teşekkür etti. Maur, Caruso'yu sevgisini ve hayranlığını sık sık dile getirdiği Clossey'e ithaf etti.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?