Buca'da tiyatrolu günler başlıyor

Buca'da mart ayının son haftasında birbirinden ünlü sanatçıların rol aldığı oyunlar sanatseverlerle buluşacak.

KÜLTÜR SANAT 20.03.2018, 11:19
Buca'da tiyatrolu günler başlıyor

Buca Belediyesi kültür programı 26 Mart Pazartesi günü ünlü oyuncu Menderes Samancılar’ın katıldığı şiirli sinema sohbeti ile başlayacak. Mazlum Vesek moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşi Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

Ünlü oyuncular Deniz Çakır ve Derya Alabora’nın rol aldığı “ Beyaz” adlı oyun Bucalı sanatseverleri bekleyen bir diğer keyifli etkinlik olarak yer alıyor. Annelerinin rahatsızlığı dolayısıyla yıllar sonra bir araya gelen iki kız kardeşin geçmiş muhasebesini konu alan “Beyaz” adlı tiyatro oyunu 27 Mart Salı günü Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenecek.

Buca Belediyesi kültür etkinliklerinin bir diğer ayağını ise 28 Mart Çarşamba günü Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenecek olan “ Hoş Geldin Boyaca” adlı tiyatro oyunu. Ünlü sinema ve tiyatro oyuncuları Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in rol aldığı, farklı tarzıyla sahnelerin özlediği komedi unsuruna yepyeni bir yoluk kazandıran oyun, tiyatro severlere keyifli anlar vadediyor.

Buca Belediyesi Mart ayı etkinlik programının heyecanla beklenen bir diğer etkinliği, ünlü oyuncu Levent Üzümcü’nün “Anlatılan Senin Hikayendir” adlı tek kişilik tiyatro oyunu. Gülerken ağlatan, ağlatırken güldüren oyun 29 Mart Perşembe günü sanatseverleri bekliyor olacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?