Anlatılan Senin Hikayendir Biz’de...

Tiyatro oyuncusu Cengiz Toraman tarafından kaleme alınan ve yüzlerce kez sahnelenen tiyatro oyunu ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ Biz Kitap’tan çıktı.

KÜLTÜR SANAT 29.05.2019, 15:10 29.05.2019, 15:27
Anlatılan Senin Hikayendir Biz’de...

İZ GAZETE - Oyunun aynı zamanda yazarı olan Cengiz Toraman tarafından da sahnelenen ve ünlü tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü ile özdeşleşen ‘Anlatılan Senin HikayendirBiz Kitap’tan çıktı. Emek Kitap Dağıtım tarafından yurt çapında dağıtımı gerçekleşecek olan kitap, oyuncu Cengiz Toraman ve Levent Üzümcü tarafından tiyatro oyunu olarak yüzlerce kez sahnelenmişti.

‘İNANDIĞIMIZ DÜNYANIN RESMİ VE MANİFESTOSU’

Kitap’ın arka kapağına yazan Levent Üzümcü, "Bu elinizdeki kitap sadece bir oyun değil, inandığımız dünyanın bir resmi ve manifestosudur da ayrıca. Memet Dayı’nın, Adriana’nın, Hakan’ın, Stafili İbrahim’in, Barış’ın ve Niko’nun umut dolu selâmları var sizlere." ifadelerini kullandı.

‘YİRMİ BEŞ YILLIK BİRİKİMİN İLK ÜRÜNÜ…’

Kitabın yazarı Cengiz Toraman ise kitabın önsözünde şu ifadelerini kullandı:

"Tek kişilik oyun kavramı üzerine yaklaşık yirmi beş yıllık birikimimin, deneyimimin ilk telif ürünü olan Anlatılan Senin Hikâyendir oyununun, tiyatro severlerle kitap olarak buluşması benim için sonsuz bir heyecan ve mutluluk kaynağı oldu. Eminim ki seyrettiği ya da seyredeceği bir oyunu okumak seyirci için de ilginç bir deneyim olacaktır.”

Yorumlar (0)
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü