Altay çocuklar için sahneye çıkacak

Türk Pop Müziğinin sevilen sesi Altay 23 Nisan'a özel konserini 22 Nisan'da Balçova Kaya Termal Otel'de “Hasta Çocuk Evleri Derneği" için verecek.

KÜLTÜR SANAT 08.04.2016, 12:58 08.04.2016, 13:09
Altay çocuklar için sahneye çıkacak

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesinden gelen hasta çocuklar ve ailelerine mevcudunda bulunan 3 evi ile hizmet veren İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇE) kendisine 3 yıldır destek veren Efes Rotary Kulübü ile ortaklaşa bir proje başlattı.

""23 Nisan Çocuk Bayramını anlamlı bir konserle kutlamak için düzenlenen “Bir biletle bir gelecek şekillenecek" projesinde sevilen şarkıcı Altay en güzel şarkılarını hasta çocuklar yararına seslendirecek. Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'ne Anadolu'nun dört bir yanından hasta çocukların tanı ve sağaltım için gönderildiğine dikkat çeken İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇE) Başkanı Suzan Kızılgök “Bu çocukların büyük bir kısmı lösemi, kök hücre nakli, organ nakli gibi zor ve uzun süreli sağaltım gerektiren, hastanede yatma süreleri uzun, taburcu edilseler bile ayaktan takipleri aylar sürebilen hastalardan oluşturmaktadır. Evini, işini, şehrini ve yakınlarını bırakarak hasta çocuğu için bilmediği, kimseyi tanımadığı bir şehre gelen aileleri çok büyük sıkıntılar beklemektedir. Çocukların hastalığı aileyi de parçalamakta, çoğu kez babalar işlerini kaybetmekte, çoğunluğu dar gelirli olan bu ailelerin maddi sıkıntıları bu koşullarda katlanarak artmaktadır. En temel ve insanca hak olan 'barınmak' ciddi bir sorun olmaktadır. 22 Nisan'da Balçova Kaya Termal Otel'de düzenleyeceğimiz geceye katkı koyacak olan herkese şimdiden şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?