Ahura Ritm Topluluğu İsmet İnönü'de

Ahura Ritm Topluluğu 16 Mart cuma günü 20:30'da, İzmir Fuar'ı İsmet İnönü Kültür Ve Sanat Merkezi'nde elli beş kişilik sanatçı kadrosuyla unutulmaz bir gösteriye hazırlanıyor.

KÜLTÜR SANAT 16.03.2018, 15:55
Ahura Ritm Topluluğu İsmet İnönü'de

Dansçı, oyuncu ve müzisyenlerin bir temayı izleyen öykü üzerine hazırladıkları bu performans, disiplinlerarası bir yöntemle sahnelenecek. Ahura Ritm Topluluğu, başta çocuklar olmak üzere bir çok kesimden insana müzik eğitimi vererek, sanatsal ve kültürel anlamda bir misyon edinmiş durumda.

Ahura Ritm Topluluğu'nun sanat yönetmeni Sami Hosseini; uzun bir süredir hazırlandıkları bu gece için çok fazla sanatçının emek harcadığını söyledi. Ayrıca bir hafta önce tükenen biletlerin İzmir halkının ilgisini gösterdiğini ve çok mutlu olduklarını, bundan sonra yapacakları çalışmalar için bu durumun cesaret verdiğini belirtti. Performansın yazarı ve sahne tasarımını yapan Mavi Sanat'ın genel sanat yönetmeni Ahmet Akdeniz ise; "Bu performans İzmir için birçok ilki içinde barındırıyor. Farklı sanat branşlarının bir izlek eşliğinde birleşmesi, bizi ilerde yapacağımız projeler için ayrıca heyecanlandırıyor. Tiyatro, müzik ve dansın yolculuğu, bizi bu coğrafyanın her köşesine götürecek. Pozitif Kumpanya'nın danslarıyla ve TiyatroEvi'nin sanat yönetmeni Hamit Demir'in anlatıcı olarak yer alması bizi ayrıca heyecanlandırıyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?