Adnan Saygun'da Flamenko rüzgarı!

33. Uluslararası İzmir Festivali’nde dün gece Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 'Carmen by Merimee' gösterisi sahnelendi.

KÜLTÜR SANAT 31.05.2019, 09:56
Adnan Saygun'da Flamenko rüzgarı!

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu, Portekiz Büyükelçiliği, İzmir Goethe Enstitüsü ve İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile düzenlendi.

Fransız besteci Georges Bizet'nin konusunuProsper Mérimée'in Carmen adlı kısa romanından alan dört perdelik operasına konu olan Carmen efsanesi 33. Uluslararası İzmir Festivali’nde özüne döndü. Müzikleri; Georges Bizet, Daniel Yagüe,JoséNieto, Juan Amaya, JoséGalván,  RamónPerelló, ve Ródenas’a, koreografisi Juan Manuel Prieto’ya ait eserde Carmen’iAlmudenaRoca, Don José’yi eserin koreografıJuan Manuel Prieto, Boğa Güreşcisi’ni AlejandroCerdâ canlandırdı. Şarkıcı Esther Lora Romero en az dansçılar kadar ilgi topladı.Toplam 2 saat süren gösteriden sonra bütün salonun ayakta alkışladığı ekip dans gösterilerinde sık rastlanmayan şekilde bis yaptı son sahneyi tekrar oynadı.

33. Uluslararası İzmir Festivali 11 Haziran 2019 Salı günü AASSM’de yapılacak “Aşkın ve Tutkunun Müziği Fado – Ana Lains” Konseri ile devam edecek.

Konserin biletlerine Biletix’den ulaşmak mümkün.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü