'Sadece bugün değil, her gün başımızın tacısınız'

CHP Menderes Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde tüm kadınların bu özel gününü kutladı; şiddetten uzak, mutlu, özgür bir yaşam diledi

KADIN 08.03.2019, 13:22
'Sadece bugün değil, her gün başımızın tacısınız'

Millet İttifakının CHP'li Menderes Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar, 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle, tüm kadınlara gönderdiği mesajda, "Sadece bugün değil, her gün başımızın tacısınız. Tüm kadınlarımızın, şiddetten uzak, mutlu, huzurlu, cinsiyet ayrımcılığından kurtulmuş özgür bir hayat sürmelerini diliyorum" dedi. Menderes'te otomotiv yedek parça üretimi yapan bir fabrikada çalışan işçi kadınlara karanfil takdim eden Kayalar, "Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında kadınlar var. Annelerimiz, bacılarımız, bizim için çok değerlidir. Tüm kadınların yüreğimizde, başımızın üstünde yeri vardır. Bizi biz yapan, kadınlardır. Onların hayatımıza dokunuşlarını, hayatımızı güzelleştirmelerini inkar edemeyiz. Tam aksine kendilerine minnet borçluyuz" diye konuştu.

KADINLARA YÖNELİK PROJELER

Fabrikadaki işçi kadınlara, kadınlara yönelik projelerini anlatan Mustafa Kayalar, "Her zaman üreten kadının yanında olacağız" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Kuracağımız kooperatif aracılığıyla kadınlarımız, evlerinde, bahçelerinde ürettikleri ne varsa, onları satarak ev ekonomisine katkı koyabilecek. Menderes'in ünlü Cuma Pazarı'nın yanı sıra Köylü Pazarı kuracağız. Bu pazarlarda kadın üreticiler, ürünlerini satacak. Belediye olarak biz de onlara özellikle pazarlama konusunda destek olacağız. Çalışan annelerimizi unutmadık. Onların gözü arkada kalmasın diye, belediye bünyesinde kreşler açacağız. Anneler işe, çocuklar kreşe gidecek. Kadınlar, dünyamızın her şeyidir. Onlar varsa, başarı da vardır, mutluluk da... Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü tekrar kutluyorum, özgür ve mutlu bir yaşam sürmelerini diliyorum."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?