Kız çocuklarının başarılarını anlatan sergi

Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), yaşadıkları zorlukların üstesinden gelerek çeşitli alanlarda başarıya ulaşan 21 kız çocuğunun ilham veren hikayelerini konu alan “Ben İstersem” adlı fotoğraf sergisini, sanatseverlerle buluşturdu.

KADIN 19.02.2020, 13:06 19.02.2020, 13:11
Kız çocuklarının başarılarını anlatan sergi

Anadolu’nun farklı illerinde yaşayan kız çocuklarının hayat serüvenini aktaran sergi, İstanbul dışında ilk kez İzmir’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği sergi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ardından 29 Şubat ile 7 Mart tarihleri arasında İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) ziyaret edilebilecek. Genç kızların üretken bireyler olarak topluma katılmasını teşvik eden çalışma kapsamında, “Ben İstersem” isimli bir kitap da hazırlandı. Sergide aktarılan fotoğraflar ve hikayelere, bu kitapta da yer verildi.
 


'SERGİ VE SÖYLEŞİ HERKESE AÇIK'

İEÜ Sanat Koordinatörü Sinemis Eser Akaoğlu, sergi ve söyleşinin herkese açık olduğunu söyledi. Akaoğlu, “Sergi, Anadolu'nun farklı illerinden zorlu engelleri aşarak pek çok alanda başarıya ulaşmış genç kızların ilham veren hikayelerinden ve fotoğraflarından oluşuyor. Büyük titizlikle hazırlanan, çok özel bir sergi. Geçtiğimiz ay, ’25 fotoğrafta Kolombiya’ isimli sergi üniversitemizdeydi. Kısa bir süre sonra böylesine önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapmak bizi mutlu etti. Önümüzdeki dönemde farklı alanlarda sanat etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm etkinliklerimiz, ‘Kampüste sanat var’ etiketiyle sosyal medyadan da takip edilebilir” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?