Karşıyakalı kadınlar, her geçen gün güçleniyor

250 ortağıyla Türkiye'nin en büyük kadın kooparatifleri arasında gösterilen 'SS Karşıyakalı Kadın Girişimi ve Üretim İşletme Kooperatifi', faaliyetlerini her geçen gün artırıyor. Kooperatif Başkanı Gülnur İspir, kendilerine destek veren İzmir Valisi Ayyıldız'a ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a teşekkür etti.

KADIN 05.06.2020, 21:38 05.06.2020, 21:44
Karşıyakalı kadınlar, her geçen gün güçleniyor

İzmir'de, 2015 yılında Karşıyaka merkezli olarak kadınları üretime dahil etmek amacıyla hayata geçirilen 'SS Karşıyakalı Kadın Girişimi ve Üretim İşletme Kooperatifi' her geçen gün ağını genişleterek 250 ortağa ulaştı. Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi'ne oyuncak, İzmir Valiliği'ne hediyelik çini, Kent A.Ş ve Tire Süt kooperatifi Çiftçim Markete de unlu mamülleri üretiminde bulunduklarını ifade eden Kooperatif Başkanı Gülnur İspir, bünyelerine yeni katılan üyelerle büyük bir mesafe katettiklerini söyledi. Pandemi sürecinde üretimlerinde herhangi bir azalma olmadığını, aksine gelen siparişlerin artığını söyleyen İspir, "Virüs sürecinde gerek evlerindeki çalışan üyelerimiz gerekse tesislerimizdeki üyelerimiz, canla başla çalışmalarını sürdürdüler. Üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.
 Yaptıkları faaliyetleri destekleyen İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a teşekkürlerini ileten İspir, "Bu başarıyı sağlamamızda en büyük pay, bize koşulsuz destek veren İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a aittir. Bize inandılar ve kooperatifçilik konusunda da bizim ufkumuzu açtılar. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum" diye konuştu.

 
DHA

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?