Haris Aleksiu büyüledi

YUNANİSTAN'ın divası olarak bilinen ünlü şarkıcı Haris Aleksiu, İzmir Rum Ortodoks Cemaati'nin organize ettiği konserde İzmirliler ile buluştu. Fener Rum Patriği Bartholomeos da konseri izledi.

KADIN 07.02.2016, 14:22 07.02.2016, 13:34
Haris Aleksiu büyüledi

İzmir Rum Ortodoks Cemaati’nin, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un gelişi şerefine organize ettiği konser Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konseri izleyen Bartholomeos’a İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş eşlik ederken, Yunanistan’da olduğu kadar Türkiye’de de büyük bir hayranlıkla dinlenen Haris Alexiou’yu dinlemek için gelenler salonu doldurdu. Alexiou, sahneye seyircileri Türkçe selamlayarak çıktı. Sevilen şarkılarını seslendiren Alexiou, Murathan Mungan’ın dizeleriyle yazılan "Olmasa Mektubun"un da aralarında bulunduğu, Türkiye ve Yunanistan’da bestelenen ortak şarkıları seslendirdi. Sezen Aksu’nun "Yanarım" adlı şarkısını Türkçe seslendiren Alexiou, büyük alkış aldı.

Programın sonunda sahneye çıkıp, salonu dolduranlara seslenen Fener Rum Patriği Bartholomeos "Haris Alexiou ile güzel, mutlu eğlenceli vakit geçirdiğinizi umarak hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Yalnız güzel şarkı söylediği için değil; Türkler ve Yunanlılar arasında dostluk ve beraberlik bağı kurduğu için onu çok seviyoruz. Böyle insanlara ihtiyacımız var" dedi.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?