Foçalı kadınlarından 'Çocuğuma dokunma' eylemi

İZMİR'de, Foça Barış Kadınları Platformu üyesi kadınlar çocuk istismarı ve bazı yetkililerin istismar olayları karşısındaki tutumlarını protesto etmek için "Çocuğuma dokunma" eylemi yaptı.

KADIN 20.04.2016, 22:33 21.04.2016, 11:07
Foçalı kadınlarından 'Çocuğuma dokunma' eylemi

Karaman'daki cinsel istismar olayının duruşmasının devam ettiği saatlerde Foça Demokrasi Meydanı'na bir araya gelen Foça Barış Kadınları Platformu üyesi bir grup kadın, çocuk istismarı ve istismar olayları sonrasında yetkililerin tutumlarını protesto etti.

""Kadınlar ellerinde, 'Bir tek çocuk, bir kez bile istismara uğramamalı', 'Çocuklar susabilir biz susmayız', 'Hükümet, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Vakıfları değil çocukları savunmalıdır', 'Cinsel istismar suçtur',  'Çocukların eğitimi korunması devletin görevidir', 'Minik bedenlerin sesiyiz' ve 'Karaman'daki istismarcı hakim önünde, takipçisiyiz' yazılı pankartlar taşıdı.

 

""

Grup yaptığı açıklamada, Karaman'daki çocuk istismarı olayının ve benzerlerinin takipçisi olacaklarını, bu olayla ilgili tüm kurumların ve kişilerin soruşturulmasını, denetim dışı ve yasal olmayan yurtların kapatılmasını, devletin çocukları her tür şiddetten korumak için gerekli önlemleri almasını istediklerini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?