Balçovalı kadınlar Meclis Toplantısına katıldı

Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin yıl dönümünde Balçova’nın seçilmiş kadınları bir araya geldi. Belediye Meclis toplantısına katılan kadınlara Başkan Çalkaya tarafından plaket verildi.

KADIN 04.12.2018, 09:49
Balçovalı kadınlar Meclis Toplantısına katıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin 84 yıl dönümünde Balçova’nın seçilmiş kadınları bir araya geldi. Bugüne kadar farklı partilerden seçimlere girerek görev üstlenen kadınlar, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın davetiyle Belediye Meclis Toplantısı’na katıldı. 1992 yılından bu güne Anavatan Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi kadrolarında kadın kolları başkanlığı, belediye meclis üyeliği, ilçe başkanlığı ve milletvekilliği yapan kadınlar meclis toplantısını izledi.

Toplantının ardından seçilmiş tüm kadınlara birer plaket veren konuklarına hitaben bir konuşma yapan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Ulu Önderin Türk Kadını’na vermiş olduğu bu hakkı layıkıyla kullandığınız ve cinsiyet eşitsizliğine karşı verdiğiniz mücadeleden dolayı sizleri kutluyorum. Ben bu ülkenin kurtuluşunun kadın ve erkek eşitliğinin sağlanması ile mümkün olacağına inananlardanım. O yüzden kadınlar kadar ben de onların hakkı için mücadele ediyorum. Bu mücadelemden de gurur duyuyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?