'25 Kasım bir gün, ancak ülkemizde kadınlar her gün ölüyor'

İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem yaptığı yazılı açıklamada, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü bir gün, ancak ülkemizde kadınlar her gün ölüyor... Yasaların ve sözleşmelerin uygulanmıyor, görmezden geliniyor olması bu şiddetin artmasında bir sebep, o yüzden bizler İzmirli İYİ Kadınlar olarak diyoruz ki İstanbul Sözleşmesi yaşatır' ifadelerini kullandı.

KADIN 24.11.2020, 19:46
'25 Kasım bir gün, ancak ülkemizde kadınlar her gün ölüyor'

İYİ Parti İzmir Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için açıklama yapan Serap Özöktem, "İYİ Parti İzmir Kadın Politikaları olarak temel hedefimiz parti programımızda da belirttiğimiz gibi; Ülkemizde kadınlara yönelik ayrımcılık içeren her türlü uygulamanın ortadan kaldırılması, fırsat eşitliğini sağlayacak yasal düzenlemeler dahil olmak üzere tüm önlemlerin alınması, kadınların sosyal, ekonomik, siyasal ve toplumsal alanda konumlarının iyileştirilmesidir" ifadelerini kullandı. 

Özöktem'in yaptığı açıklamada kadınların yaşam hakkının elinden alınmasının çok önemli bir problem olduğu vurgulanırken, "2013 yılından bu yana artarak ilerleyen ve bir çığ gibi büyüyen kadın cinayetlerinin önüne malesef geçilemiyor. Pandemiyle birlikte sadece 2020 yılının Ekim ayında 21 kadın cinayeti işlendi ve 8 şüpheli kadın ölümü gerçekleşti. Yaş gruplanın değişken olduğu bu cinayetlerde yitirilen sadece hayatlar değil, hayaller ve umutlarda yitip gitti. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü bir gün, ancak ülkemizde kadınlar her gün ölüyor... Yasaların ve sözleşmelerin uygulanmıyor, görmezden geliniyor olması bu şiddetin artmasında bir sebep, o yüzden bizler İzmirli İYİ Kadınlar olarak diyoruz ki İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Kadın toplumun yaşamayı hak eden temel taşıdır. Kadınlarımızı yaşatalım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
hafif yağmur
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208