Seçimin yaklaşması ile beraber ortalık kızışırken 67’nci İnşaat ve Yapım ve Onarım Komitesi iki liste ile seçime girerken İhsan Çoruhlu basın mensupları ile bir araya geldi. Çoruhlu, “Cebimizdeki paradan değil kurduğumuz insan ilişkilerimizden oy alacağız” diye konuştu.

"GEÇEN SEÇİMDE SİYASİLERE RAĞMEN 980 OY ALDIM"

24 yıldır sektörün içinde olduğunu ve sorunlarını iyi bildiklerini dile getiren Çoruhlu, “Biz sorunları çözme noktasında aday oluyoruz. Sektörün sorunlarını çözmek adına pazartesi günü olacak seçimlere katılmaya karar verdik. Geçen seçimde bilindiği üzere iki liste vardı. Bende geçen dönem Ekrem Bey ile beraber 67’nci gruba yine adaydım. Geçen dönem tüccarların, iş adamların haricinde herkes işin içerisinde vardı. Buna rağmen 980 oy aldım. Ben cebimdeki paradan değil insan ilişkilerinden dolayı oy aldım” ifadelerini kullandı.

Çoruhlu, sektördeki iş insanları ile kurdukları ilişkilerden dolayı yüksek oy alacaklarına inandıklarını dile getirerek, “Bu seçimde de insan ilişkilerimizden dolayı daha yüksek bir oy alacağımıza inanıyorum. Bu seçimde biraz daha içim rahat çünkü siyasiler işin içinde değiller. Herkes özgür iradesiyle sektörü gerçekten bilen insanların bana oy vereceğini biliyorum” açıklamasını yaptı.