Doğu Perinçek hakkında 3 kuruşluk dava açtığını duyuran Dervişoğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘Hakkımda asılsız iddia ve iftiralarda bulunan Doğu Perinçek’le ilgili hem ceza hem de 3 kuruşluk tazminat davası açmış bulunmaktayım. Konunun takipçisi avukat arkadaşlarıma teşekkür ederim.’

Ne olmuştu?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da daimi konuk olduğu Çıkış Yolu programında geçen hafta yaptığı açıklamada "Bana suikast planı yapan kişi İYİ Parti milletvekili" demişti.

Konuya ilişkin dün yeni bir açıklama daha yapan Perinçek, suikast planı yapan kişinin İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu olduğunu açıkladı.

Perinçek, iddialarına ilişkin şunları söyledi:

"İsim Müsavat Dervişoğlu. 2006 yılı sonunda Muzaffer Tekin komutanımız İbrahim Şahin'le birlikte geldi. İbrahim Şahin bey dedi ki "Size suikast hazırlayan kimdir biliyor musunuz" dedi, ben de "Birtakım ihbarlar oldu ama kesin bir isim bildiğimiz yok" dedim. Kağıt istedi benden, ona bir pusula verdim. O kağıda el yazısıyla 'İzmir MHP, Musavvat Dervişoğlu MİT'in kadrolu elemanı' yazdı. Ben bu kağıdı aldım, eve götürüp arşivime koydum. Sonra 21 Mart 2008 tarihinde tutuklandığımız zaman İstanbul'daki evde aramada bu kağıdı da buluyorlar, bu kağıt Ergenekon dosyasına girdi, mahkemede bana sordular."

Perinçek'in açıklamaları sırasında, Tekin'in el yazısıyla yazdığı not ve suikast girişiminde tetikçi olarak kullanılacak kişinin el yazısıyla itiraflarına da yer verildi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ise Doğu Perinçek’e, “Ben tarihle sadece sözleşen değil yüzleşenlerdenim. MHP’de de İYİ Parti’de de görev yaparken Milli İstihbarata teşkilatı ile en küçük bağım olmamıştır. İstihbaratım da söz konusu değildir. Milli İstihbaratta şerefli bir kuruluştur. Şerefli insanlar vardır. O şerefe ben nail olamadım. Keşke sizin yerinize Doğu Bey gelmiş olsa, bana suikast belgesi gelmiş olsa ve ‘Dervişoğlu size suikast yapacak’ dense ben doğru savcılığa giderdim, arşivime mi kaldırırdım? Doğu Perinçek çok mu masum? Savcılığa gitmiyor, Ergenekon operasyonu sırasında da bu belge Perinçek’e soruluyor. Doğu Bey’e suikast yapmayan kimse kalmamış. Mübarek kendisi ya paranoyak ya da suikast paratoneridir. Makul bir cevap bulamayınca fabrikatörlük yapıyor. Ben çok rahatım. Sahte evrakla kamuoyunu yönlendiren bir adamın doğrularına nasıl güvenilir? Defalarca televizyona çıktık beraber, bu soruları bana o zaman sorardı” diye cevap vermişti.