Otomotiv sektörünün pandemiden olumsuz etkilenmeyen sektörler arasında yer aldığını ifade eden Başkan İduğ, “Bu zorlu süreçte pek çok sektör büyük bir sıkıntı yaşasa da sizlerin işinde bir düşüş olmadı. Biliyorum; o kadar yoğunsunuz ki aynı güne müşteri bile alamıyorsunuz. Çünkü salgın başladığından bugüne özel araç kullanımı arttı. Bu da işlerinize iyi yönde yansıdı” dedi.

Trafik ve hurda araçlar sorunu                                                           

İzmir’de yaşanan trafik sorununa da dikkat çeken Başkan Mustafa İduğ, “İzmir özellikle pandemi döneminde yaşamak için tercih edilen bir kent oldu. Trafiğe her gün yüzlerce yeni araç katılıyor. Buna ek olarak özel araç kullanımı da arttı ama yollar aynı. Bu durum hurda araçlarla birlikte sanayi içindeki yoğunluğu da arttırdı. İlçe genelinde yaşanan sıkıntıyı otopark yönetmeliği ile aşacağız. Buna ek olarak yetkimiz dahilinde sanayi sitesindeki plakasız hurda araçları çekerek sizlerin yaşadığı sorunun çözümüne katkıda bulunacağız” diye konuştu. 

Çamkıran ve yönetimine başarılar diledi

Kendisinin 2. Sanayi Sitesi’nden çıkmış esnaf olduğunu hatırlatan Başkan İduğ, Bornova Belediyesi olarak her konuda esnafın ve site yönetiminin yanında olduğunu belirterek, yeniden başkan seçilen Erol Çamkıran ve yönetimine başarılar diledi.

2. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Erol Çamkıran ise bugüne verdiği destek nedeniyle Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür etti.