19.08.2020, 12:50

Go-Kart’ta yavuz hırsız, ev sahibini bastırıyor!

Güzelbahçe’de geçtiğimiz hafta yaşananları birkaç kelime ile özetlemek istiyorum. Proje için mahkeme süreci de hali hazırda devam eden bir süreç. Hal böyleyken tarım arazilerine asfalt araçlarının girmesi geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Yelki Mahallesi’nde Go-Kart pisti olarak belirlenen alan ile ilgili çevrecilerin, bölgede yaşayanların ve yerel yönetimin belirli itirazları var.

Çevreciler, bölgenin üçüncü derecede SİT alanı olması ve tarım arazisi olması sebebiyle projeye itiraz ediyor. Ayrıca söz konusu arazide zeytin ağaçları bulunuyor…

Bölgede yaşayanlar, çevreciler ile aynı argümanları savunuyor. Ek olarak da Go-Kart araçlarının yaratacağı gürültü kirliliği sebebiyle endişeliler…

Güzelbahçe Belediyesi ise tüm bunlara ek olarak Go-Kart projesinin planlarının yasalara uygun olmadığını ve alana giriş için herhangi bir yolun bulunmadığını savunuyor…

Asfalt araçlarının çekilmesi ile sonuçlanan birkaç günlük süreçte kamuoyunun dikkatini buraya çeken çevrecileri, bölge sakinlerini ve Güzelbahçe Belediyesi’ni kutlamak gerek.

***

Alana asfalt makinelerinin girmesi ve tarım arazilerine asfalt dökmesi geri dönüşü olmayan bir tahribat anlamına geliyor. O asfalt makineleri şimdilik alanı terk etti. Ancak tehlike sürüyor… Hukuki sürecin de devam ettiği bir ortamda mahkemeden nasıl bir kararın çıkacağını kestirmek güç… Konuyla ilgili Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye mikrofon uzattığımızda “Gidişleri oldu, umarım gelişleri olmaz” demişti.

Jandarma araçları ile alana giren Go-Kartçılar; Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Çam’ı darp etmişti. Ardından Kazım Çam da konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Edindiğim bilgiye göre; suç duyurusunda bulunulan kişiler de Çam hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Pes doğrusu… Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış…

Yorumlar (11)
Didem Atılgan. 3 ay önce
Doğaya ve çevreye zarar veren bu akıl almaz projeyi esefle kınıyorum
Lütfi Türkay 3 ay önce
Go-Kart yapacak başka yer mi bulamadınız da yolu, başı olmayan .. Doğal sit olan bir yere go- kart yapacaksınız, öyle mi?. Güzelbahçenin duyarlı , çevreci ve doğaseverler olarak biz de yaptırmak istemiyoruz!.
Yaman 3 ay önce
Yine konu hakkında bilgi olmadan fikrini paylaşan gazeteci profili. Gazetecilik araştırıp doğruları yazmayı gerektirir, birilerinin çıkarlarına uygun olsun diye yanlış bilgiler satırlara doldurulmaz. Proje sahibine bi sorsaydınız. Birde ondan dinleseydiniz. Sonra aklınız ve birinizle size göre muhakeme yaparsınız. Ama tek taraflı yorumlariniz adil olmadi...
Salim Dizi 3 ay önce
Bu haber doğru değil. Orada Go kartçılar diye hiç kimse yoktu. Bu haberler tekzip edilecek. Böyle habercilik olmaz. Yapılan tesis,teniz kortu,olimpik yüzme havuzu,çocuk trafik eğitim pisti,çocuk parkı,sosyal tesisi,açık hava konser alanı ve go kart pisti olan bir entegre tesistir. Güzelbahçe ekonomisine ve sosyal hayatına canlılık getirecektir.Güzelbahçe'de kaçak olarak yapılmış olan Özbilimkent sitesinin organizasyonu ile sanki Güzelbahçeli bu tesisi istemiyormuş gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Belediye başkanı da bu konuyu şahsileştiri. Alkışlanacak bir yatırım karalanmaya çalışılıyor.
Serkan Alan 3 ay önce
Projeyi ve mevcut imalatın haritasını paylaşmaya ne dersiniz. Bir güzel inceleyelim. ;)
Şafak 3 ay önce
Salim Dizi bey, Google Haritalara bakarsanız arazinin %80 i go kart pisti olmuş.
Ayşe özer 3 ay önce
Yazdıklarınız Tamamen yalan yanlış talimatla yazdığınız belli baştaki birinşn promter okuması gibi , sadece kaçak yapı özbilimkent sitesi istemiyor , bilgi sahibi olun halk yoktu orada sadece partililer ve 20 tane özbilşmkentli vardı , yelki halkı istiyor doğruyu öğrenin kaleminizi dürğstlük içşn kullanın ayıptır , biz yelkililer istiyoruz ve adalet tecelli edecek o spor tesisi oraya yapılacak duygusal işleri alacak yani .
Fox1 3 ay önce
Burada yapılmaya çalışılan bence de gokart pisti değil. Apaçık Drift pistidir. Hem de ideal ve mükemmel bir yarış ve drift pistidir. Uydu fotoğraflarına bakarsanız anlarsınız. Orada drift atmak için sabırsızlanıyorum.
Işık Şahbax 3 ay önce
Go-kart diyerek burayı sevimli hale getirmeyelim aslen yapılmak istenen drift alanı. 8 metre genişliğindeyol go-kart arabaları icin çok geniş.
Ali Değirmenci 3 ay önce
Kalemini satmak bu ülkede sıradan bşr olay oldu diriften bile Bahsedecek kadar cahilsiniz , drşf için başka cins asfalt ve pist cinsi şekli gerekir burada şstesenizde olmaz araçlarda uygun değil çok cahilsinlz yani sadece zavallı ve aciz insanlar partinin çatısı olmada bir hiç zavallılar topluluğu koca tesisi görmeyecek vizyonsuz bir avuç yemle bütün gün öten alaca kargalar gibisiniz, o tesis oraya yapılacak kimseyede kimsede sizin senaryolara inanmıyor gülüp geçiyor zavallısınız yazık böyle gazeteciyede partiden beslenen kişilikleri oluşmamış zavallılar topluluğu.
Meral 3 ay önce
Sayın Turgay Can yaptığınız haber tamamen yanlış ve iftiralar içeriyor. Bu tesisin yetkilerinde Bilgi alsaydınız ve aldığınız bileğileri yazsaydınız daha doğru ve adil bir haber olurdu. Ayrıca şu belirteyim tesis ile ilgili söylenen aslı olmayan iftiralar belgeler ile çürütülmesine ramen çirkin sarılar sürümekte
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?