Zeytin Okulu masalcıları ağırladı

Karaburun İnecik köyü Zeytin Okulunda, 12- 13 Ocak tarihlerinde 3. kez düzenlenen "Doğaya Dokunan Masallar" buluşması, iki gün boyunca masal anlatıcılarını, masal araştırmacılarını buluşturdu.

GENEL 14.01.2019, 16:43
Zeytin Okulu masalcıları ağırladı

Eğlenhoca köyünden 85 yaşındaki Mehmet Tunçer'in anlattığı masallarla başlayan etkinlikte masalcılar Ayşıl Tokcan, Asuman Memen, İsmail Döver, Nuray Önoğlu, Serdar Sarper, konuşmacılar Seçkin Sarpkaya, Efe Elmas, İzmir Devlet Tiyatrosu bizden masallar /Şahmeran ekibinden Gürol Tonbul, Sıla Topçam ve müzisyen İsmail Başışık katılımcılara muhteşem iki gün yaşattılar.

Masalların binlerce yıldır insanlığın ortak dili ve bağı olduğu vurgulanan etkinlikte masallarını unutan, masal anlatmayı ve dinlemeyi bırakan insanların doğayla da bağının koptuğu dile getirildi. Aslında doğanın özüyle bir olan insanın doğayla savaşmayı ve kibrini bir an önce bırakarak doğayla uyumlu / eşit bir yaşamı kurma yoluna girmesi gerektiği dile getirildi. Kapanış çemberinde katılımcılar, ulusal ölçekte değer taşıyan bu etkinliği organize ederek masallara ve doğaya dokunan Zeytin Okuluna yürekten teşekkürlerini dile getirdiler.

Etkinlik bir sonraki masal buluşmasında bir araya gelmek dileğiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
26°
az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü