Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın eşi Basın Müzesi'ni gezdi

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos'un eşi Sissy Pavlopoulos, İzmir'deki Aziz Vukolos Kilisesi ile Basın Müzesi'ni ziyaret etti.

GENEL 10.05.2017, 16:05 10.05.2017, 16:05
Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın eşi Basın Müzesi'ni gezdi

İzmir basınının geçmişten bugünün izlerini taşıyan İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Basın Müzesi, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos'un eşi Sissy Pavlopoulos ve Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia'yı ağırladı. Aziz Vukolos Kilisesi'nin ardından Başkonsolos Papoulia, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Danışmanı Hasan Tahsin Kocabaş ile birlikte İzmir Basın Müzesi'ni gezen Pavlopoulos, kentte geçen yüzyıldan bu yana basılan gazetelerin örneklerini inceledi. İzmir basın tarihi ve öldürülen gazeteciler odasını ilgiyle gezen Pavlopoulos, İGC Başkanı Dikmen'den müze hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Pavlopoulos, Dikmen'e teşekkür etti.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin Basmane'de Aziz Vukolos Kilisesi müştemilatında oluşturduğu İzmir Basın Müzesi'nde İzmir ve Türk basın tarihine ışık tutuyor. İzmir Basın Müzesi, İzmir'de yazılı basının köklü geçmişini, zaman içinde geçirdiği aşamaları ve çağın gereklerine uyup 'İzmir Medyası' olarak yeniden şekillenişini gözler önüne seriyor. Müzede gazetelerin ve diğer medya organlarının kullandığı çeşitli araçlar, ilk hallerinden en gelişmiş modellerine değin sergileniyor. İzmir Basın Müzesi, pazartesi hariç hafta içi mesai saatleri içinde ziyaret edilebiliyor.

SÖZCÜ

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?