Yerel tarih topluluğu çalıştayı düzenleniyor

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Yerel Tarih Kulübü öğrencileri, 23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da akademisyen, kent gözlemcisi ve gazetecilerden oluşan uzman bir ekiple bir çalıştay gerçekleştirmek için bir araya gelecek.

GENEL 19.03.2019, 11:18
Yerel tarih topluluğu çalıştayı düzenleniyor

EGİAD tarafından restore edilip kentimize sosyal ve kültürel etkinlik merkezi olarak kazandırılan eski Portekiz Sinagogu’nda düzenlenecek çalıştayın konusu: “Bir kentin tarihi arka planını anlamak”. olacak. Luigi Storari tarafından yazılan ve 1857’de ilk basımı yapılan "Tarihi Notlarla İzmir Rehberi" adlı kitabın Fransızcadan Türkçeye çevirisini yapan Yerel Tarih Kulübü öğrencileri, bu sayede konuyla ilgili de detaylı bilgilere ulaştı.

Öğrenciler; Doç. Dr. Erkan Serçe, Doç. Dr. Pelin Öke, Doç. Dr. Siren Bora'dan oluşan akademisyenler ve Milliyet gazetesi yazarı ve kent gözlemcisi Orhan Beşikçi'den oluşan uzmanlar ile bir çalıştay gerçekleştirecekler. UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun destek verdiği çalıştay, projenin ruhuna uygun olan eski Portekiz Sinagogu'nda Konak Belediyesi, TARKEM, Kentimiz İzmir Derneği ve EGİAD sponsorluğunda düzenleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?