Yardımlar sayesinde Merve yürümeye başladı

Kiraz'da yaşayan ve omuriliğin yanlara aşırı eğriliği olarak bilinen 'skolyoz hastası' lise öğrencisi 17 yaşındaki Merve Aslan, geçen temmuz ayında yapılan ameliyatın ardından sağlığına kavuşarak rahatça yürümeye başladı.

GENEL 16.10.2016, 10:44 16.10.2016, 11:56
Yardımlar sayesinde Merve yürümeye başladı

Doğuştan skalyoz hastası Merve Aslan, Kiraz İlçesi'ndeki Çok Programlı Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisiyken dördüncü kattaki sınıfına çıkamaz oldu. Eşinden boşanan ve kızının bu durumuna çok üzülen ev kadını anne Hapili Kazan, ameliyat için 30 bin lira gerektiğini öğrenince önce Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Atiye Okka'ya ardından Kiraz Kaymakamlığı'na başvurdu.

Derneğin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında 3 bin liraya toplandı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan da 15 bin liralık destek sağlandı. Eksik kalan 12 bin liranın da İzmir Valiliği'nce karşılanmasıyla, genç kız ameliyat edildi.

ANAOKULU ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYOR

Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde dördüncü kattaki sınıfına çıkmakta zorlandığı için eğitiminin yarıda kaldığını anlatan Merve Aslan, "Okulda arkadaşlarımın yardımlarıyla sınıfıma çıkabiliyordum. Ameliyat olmam gerekiyordu. Ameliyat olmam için 30 bin TL'ye ihtiyacımız vardı. Durumumuz iyi olmadığı için ameliyat olmam gecikti. Yardımlar sayesinde ameliyat oldum ve başarılı geçti" diye konuştu.

Bugüne kadar 4 kez ameliyat olduğunu anlatan Aslan, açıköğretim lisesine kayıt yaptırarak eğitimine devam ettiğini ve anaokulu öğretmeni olmak istediğini söyledi. Anne Hapili Kazan ise ameliyat için destek veren herkese teşekkür etti.

'MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ'

Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Atiye Okka, Merve'ye destek olmak için bütün imkanları seferber ettiklerini belirterek, "Açılan hesabımıza ancak 3 bin lira yatırıldı. Kızımız yürüyemiyor, yemek yiyemiyordu, gün geçtikçe durumu kötüye gidiyordu. Acilen buna müdahale etmemiz lazımdı. Kiraz Kaymakamlığı, Valilik ve basından destek aldık. Eksik olan miktar tamamlanınca sorun halloldu ve bu yaz temmuz ayında ameliyatımızı yaptırdık. Şu anda kızımız sağlığına kavuştu. Biz de bunun mutluluğunu yaşıyoruz" ifadesini kullandı.


FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?