Vural, Akşener'i mi desteleyecek?

Devlet Bahçeli'ye rest çekerek Grup Başkanvekilliği'nden istifa eden Oktay Vural, "Hangi kararı vermiş olursam olayım, o karar bu hareketin korunmasına yönelik olacaktır. Herkes bundan emin olabilir" dedi.

GENEL 26.06.2016, 14:09 26.06.2016, 14:09
Vural, Akşener'i mi desteleyecek?

Yıllardır sürdürdüğü MHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmesiyle bir anda tüm gözlerin çevrildiği MHP İzmir milletvekili Oktay Vural partisindeki kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Habertürk’ten Kübra Par’a konuşan Vural “Aday olmayacağınız ve Meral Akşener'e destek vereceğiniz iddiası doğru mu?” sorusuna “Beklentisi olanlar bu değerlendirmeleri yapıyorlar ama ben tavrımı başkalarının değerlendirmeleriyle yapacak değilim. Bu süreçlerin nasıl başarıya ulaşacağını değerlendirip akıl süzgecinden geçirerek bir karar vereceğim. Bu kararı verince de samimi fikrimi açıklamış olacağım. Hangi kararı vermiş olursam olayım, o karar bu hareketin korunmasına yönelik olacaktır. Herkes bundan emin olabilir. 10 Temmuz'da kadrolar değişecek. Yeni bir şeyler olacak. Şimdi istifa etmemin sebebi, bu ortam içinde neler yapılması gerektiğini ifade edebilmektir. Söylediğimiz sözler makam için zannedilebiliyor ama ikbal arayışında deği­lim. Allah'ıma hamdolsun ki bakan, genel başkan yardımcısı, grup baş­kanvekili oldum. Partimi iyi temsil ettiğime inanıyorum. Mücadeleci bir insanım. Güven sağladım. Yenilenme sürecine katkı sağlamak istiyorum. Herkes rahat olsun” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?