Vanlı öğrenciler İzmir'i çok sevdi

İçişleri Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan "Biz Anadolu’yuz" projesinin ikinci ayağı kapsamında 192 öğrenci 4 öğretmen Öğrenci Van’dan İzmir’e geldi.

GENEL 02.11.2017, 15:00 02.11.2017, 15:06
Vanlı öğrenciler İzmir'i çok sevdi

Dört gün sürecek ziyarette, öğrenciler Efes, Meryem Ana, Selçuk, Şirince, İnciraltı Kentormanı ve Deniz müzesi, kordonda bulunan Atatürk Evi ve müzesi, Saat Kulesi, Sasalı doğal yaşam parkı gibi birçok tarihi ve sosyal alanları gezecekler.

İzmir Valiliğinde de sıcak bir şekilde karşılanan öğrenci ve öğretmenler Vali yardımcıları Uğur Kolsuz, Cemil Özgür Öneği , İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile ssohbet ederek fotoğraf çektirdiler.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi gelen misafir öğretmen ve öğrencileri İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek İzmir’in sosyal ve kültürel tarihi hakkında bilgi verdi. Yahşi ayrıca Biz Anadoluyuz projesinin kardeşlik bağlarını güçlendireceğini söyleyerek projenin bir çok saç ayağında başarılı olduğunu ifade etti.

Öğrenciler Kemeraltı çarşısı ve tarihi yapıları gezdiler.

Tüm öğrencilerin ilk defa uçağa binip ilk defa İzmir’i gördükleri ziyarette öğrencilerin çoğunluğu üniversiteyi kazanıp İzmir de okumak istediklerini söylediler.

Van Çaldıran Kuzkunkıran Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Ferah Ağaç, üniversiteyi kazanıp İzmir’de okumak istiyorum dedi.

“İlk defa uçağa bindim. İlk defa İzmir’e geldim. Annem ev hanımı babam inşatta çalışıyor. Başarılı bir öğrenciyim. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. İzmir’i çok beğendim. Hatta şu anda eve gitmek bile istemiyorum. Doktor olmak için İzmir’e gelmek istiyorum.” Dedi.

Proje boyunca İzmir’de üç bin öğrenci misafir edilecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
31°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?