Üniversite basketbol ligi finalleri Bornova'da

Üniversiteler Spor Ligi’nin Kadınlar ve Erkekler Basketbol Finalleri Bornova’da gerçekleşecek.

GENEL 26.04.2017, 11:29 26.04.2017, 11:29
Üniversite basketbol ligi finalleri Bornova'da

Açılışından bugüne ev sahipliği yaptığı organizasyonlarla özellikle İzmir’de basketbolun adresi olan Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi yeni bir heyecana sahne olacak.

Üniversiteler Spor Ligi’nin Kadınlar ve Erkekler Basketbol Finalleri Bornova’da gerçekleşecek. 8 Kadın, 8 Erkek olmak üzere 16 takımın mücadele edeceği organizasyon, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Karşılaşmalar, Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nin 2 bin 500 kişilik ana salonu ile Bornovalı Efsane Oyuncu, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok’un adının verildiği 250 kişilik antrenman salonunda oynanacak.

Turnuva’nın Kadınlar Kategorisi’nde; Akdeniz Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi,Kocaeli Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, Erkekler Kategorisi’nde ise Beykent Üniversitesi Mersin Üniversitesi,Yaşar Üniversitesi Atatürk Üniversitesi,İstanbul Teknik Üniversitesi Sabancı Üniversitesi ile Akdeniz Üniversitesi Giresun Üniversitesi mücadele edecek.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Türkiye çapındaki bu organizasyonların önemine dikkat çekerek, “Bornovamız bir üniversite kenti. Üniversiteler Spor Ligi Kadınlar ve Erkekler Basketbol finalleri üniversite kenti Bornovamıza çok yakışır. Bu tür organizasyonların kentimize ekonomik getirisi de çok önemli. En iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalışacağız. Federasyon yetkililerine Bornovamızı seçmeleri nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Geçen Mart ayında Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Finalleri’nin oynandığı Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi, hizmete girdiği Nisan 2016 tarinden itibaren Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası, NCAA Türkiye Seçmeleri, Basketbol Yıldız Milli Takım Ege Bölgesi Seçmeleri gibi pek çok organizasyona ev sahipliği yaptı. Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne çıkma mücadelesi veren Bornova Beckerspor da maçlarını aynı salonda oynuyor. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?