Uçak kazasında yeni gelişme: Kabin görevlileri şikayetçi değil

Pistten çıkan ve 3 kişinin öldüğü Pegasus uçağıyla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. O gün uçakta kâbusu yaşayan kabin görevlileri ifadelerinde o anları anlattılar, yaşanan olay nedeniyle şikayetçi olmadılar

GENEL 13.02.2020, 14:52 13.02.2020, 15:20
Uçak kazasında yeni gelişme: Kabin görevlileri şikayetçi değil

İZ GAZETE - Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 5 Şubat Çarşamba günü İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Hava Yollari uçağı, havalimanına inişinden sonra pistten çıkıp alana düştü. 3 parçaya bölünen uçakta 3 yolcu öldü, aralarında mürettebatın da bulunduğu 180 kişi yaralandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kazadan hemen sonra ardından başlattığı soruşturmada 165 mağdurun ifadesine başvurdu.

KABİN GÖREVLİLERİ 'UÇAĞIN PİSTTEN ÇIKTIĞINI'SÖYLEDİ

İfade verenler arasında kabin görevlileri de vardi. Kabin görevlileri Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra uçağın pistten çıktığını söyledi.

Şikayetçi olup olmadığı sorulan görevliler kaza nedeniyle şikayetçi olmadıklarını belirtti.  Soruşturma kapsamında 20 kadar mağdurun da şikayetçi olmadığı öğrenilirken 8’i Türk 5’i yabancı uyruklu toplam 13 yolcunun ifadesi alınacak.

SAVCILIK HASTANEYE YAZI YAZDI, 'NE ZAMAN İFADE VEREBİLİRLER'

Soruşturmada sağlık durumları henüz uygun olmadığı için 2 şüpheli pilotun ifadesi alınamadı. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, pilotların tedavi gördüğü hastaneye yazı yazdı.

Hastanelerden pilotlarin sağlık durumunu özetleyen bilginin verilmesini isteyen savcılık, yaralı pilotların ne zaman ifade vermeye hazır olacakları soruldu. Savcılık hastaneden bu soruların yanıtını beklerken bir pilotun yeni ameliyat olduğu birinin de operasyon geçireceği öğrenildi.

ALMANYA'DA İNCELEME BAŞLADI

Soruşturma kapsamında uçağın kara kutuları çözümünün yapılması için Almanya'ya gönderildi. Kaza kırım ekibi ve ABD’nin sivil havacilik oteritesi ile Boeing yetkililerinin de bulunduğu ekip Almanya’da incelemelerine başladı. İnceleme 1 ay içinde hazırlayıp savcılığa gönderilecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?