Tüpraş’ta iş yavaşlatma eylemi

Tüpraş’ın Kocaeli rafinerisinde bir işçinin iş akdinin feshedilmesi üzerine tüm fabrikalarda iş yavaşlatma eylemi yapıldı.

GENEL 08.06.2016, 16:25 08.06.2016, 16:25
Tüpraş’ta iş yavaşlatma eylemi

Tüpraş’ın Kocaeli rafinerisinde 18 Nisan’da meydana gelen yangınla ilgili bir işçinin sorumlu tutularak iş akdinin feshedilmesi üzerine Tüpraş’ın tüm fabrikalarında işçiler iş yavaşlatma eylemi yaptı.

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Tüpraş’ın İzmir, Aliağa, Kırıkkale ve Batman’daki rafinerilerinde sabah 8.00’de vardiyaya gelen işçiler işbaşı yapmayarak 12.00’ye kadar bekledi. 

Kocaeli rafinerisinde meydana gelen yangınla ilgili olarak baş operatöre 14 gün işten uzaklaştırma cezası verilirken, saha operatörünün ise iş akdi feshedildi. Bunun üzerine eylem geçen Aliağa Tüpraş işçileri saat 12.00 itibari ile temsilcilerin yaptığı açıklama ile yemekhanede bekleme ve iş yavaşlatma eylemini bitirerek ünitelerine döndü ve iş başı yaptı. Diğer fabrikalarda da eyleme ara verilirken, İzmit rafinerisinde sürüyor. Sendika ve fabrika yönetimi arasındaki görüşmelerin devam ettiği, sendika genel merkezinin yapacağı açıklama doğrultusunda, eylemlere devam edileceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?