Tunç Soyer'den Sinan Kara'ya cevap: 'Gazetecilerin, haysiyet cellatlığına soyunması...'

Ege’nin Sesi Gazetesi’nde Sinan Kara tarafından yazılan “Tunç Soyer’in öteki yüzü…” isimli köşe yazısına Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den bir yanıt geldi.

GENEL 23.12.2018, 11:36 23.12.2018, 12:25
Tunç Soyer'den Sinan Kara'ya cevap: 'Gazetecilerin, haysiyet cellatlığına soyunması...'

Ege’nin Sesi Gazetesi’nde Sinan Kara tarafından yazılan “Tunç Soyer’in öteki yüzü…” isimli köşe yazısına Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in verdiği cevabın tam metni; 

Sayın Sinan Kara,

21.12.2018 tarihinde Egenin Sesi Web sayfasında, “Tunç Soyer’in Öteki Yüzü” başlıklı yazınız haksız isnatlarla dolu olup  kişilik haklarıma saldırı niteliği taşımaktadır. Hukuki yollarla mağduriyetimin giderilmesi için gerekenleri yapacağım. Bununla birlikte;

“Bir tarafta Kolin ve Cengiz gibi yandaş firmalara meydan okuduğu izlenimi veren diğer tarafta Kolin’in açılışına katılan Soyer” demişsiniz. Sanki önce açılışa katılmışım, ardından da meydan okumuşum. Seferihisar’ın uzun yıllardır hayali olan Yat Limanı 2010 yılında açıldı. Ben de 1 yıllık bir belediye Başkanı olarak o çok önemli yatırımın açılış merasimine protokol gereği katıldım. Yapan firma,  o güne kadar adını bile duymadığım Kolin firması imiş. Muhtemelen yarım saat süren açılış töreninde birarada bulunduğum şirket temsilcileriyle bir daha da hayatım boyunca karşılaşmadım. Ama olsun “acar” gazeteciliğinizle , arşivleri karıştırmış ve ikiyüzlülüğü apaçık ortaya çıkartmışsınız.!

“Halkın malı olan TEOS Oteli’ni bir başka yandaş şirket olan Albayraklar’a satan Soyer’den başkası değildi” demişsiniz. Otelin arazisinin mülkiyeti, Seferihisar Belediyesi’ne, üzerindeki Tesisler aile şirketimize aitti. Belediye’nin  14.000.000 lira bedelle çıkardığı satış ihalesine iki firma katıldı. Rekabetle sonuçlanan ihalede, otelin arazisi, 17.700.00 liraya satıldı. Aile şirketimiz de ihaleyi alan şirkete sahip olduğu tesisleri ve hakları devretti. “Ortada büyük bir çelişki yok mu?” Diye sormuşsunuz. Belediye’nin arazisini biz almamışız...  Belediye’ye beklenenin üzerinde bir gelir kazandırmışız, ayrıca da 30 yıllık yatırımı, emeği, hatıraları herşeyi bırakıp, çekip gitmişiz….Çelişki ya da kafa karıştıran şey nerede acaba.

Yazdıklarınızdan sonra iki yüzlü olduğuma karar vermişsiniz. Elde şahsi bir web sayfası olunca kolay karar alınıyor  galiba? Oysa halkın doğru bilgilendirilmesi sorumluluğunu taşıyan gazetecilerin, haysiyet cellatlığına soyunması, bazen sosyal demokratlığı büyük bir onur olarak yaşayan insanların uzun yıllar içinde tuğla tuğla ördüğü sağlam duvarlara toslar. Bundan o insanlar zerre kadar zarar görmez, olsa olsa uykusuz bir gece geçirirler ama bu mesleğin algısı kirlenir ve ekmeğini bu meslekten kazanan temiz gazeteciler lekelenir. O nedenle sorumluluğunuzu hatırlatıyor, sağduyuya, adalete, vicdana ve ahlaka davet ediyorum

Size cevabımı aynen yayınlamazsanız, bir yüzünüzün söylemde “Sol’a dönük… diğer  yüzünüzün pratikte ranta ve yandaşa dönük olduğuna karar vereceğim.

Saygılarımla,

Tunç Soyer

SİNAN KARA'NIN SÖZ KONUSU YAZISI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (5)
Ali balkan 2 yıl önce
Başkanım boşver...Kendilerini çakal zanneden amipler hep olmuştur. ..
Metin avci 2 yıl önce
Tunç baskan umarım başarınızı izmir büyükşehirlerde surdurursunuz
Erman Eren 2 yıl önce
Sayın Soyer bu bir cevap değildir. Lütfen açık olunuz ve İzmir’i kandırmaktan vazgeçiniz.
Ebru Alanyalı 2 yıl önce
İddialar açık, net ve gerçek. Peki bu nasıl bir cevap? Ben cevap göremiyorum, resmen laf cambazlığı bu...
mustafa tungay şimşekkan 2 yıl önce
SOYER İ TANIMAK İSTİYORSANIZ GERÇEK SEFERİHİSAR LILARA SORUN HER 10 KİŞİDEN SEKİZİ SEFERİHİSAR I RANT UĞRUNA YOK EDEN KİŞİ OLARAK SÖYLEYECEKTİR.GERİSİ TEFERRUAT VE MEDYA OYUNLARI.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?