TRT'de gıda zehirlenmesi: CHP'li Sertel'den 'Yandaş' çıkışı!

İzmir’de TRT personeli gıda zehirlenmesi yaşadı. Zehirlenmenin kurumdaki öğle yemeğinden kaynaklandığı iddia edilirken CHP’li Sertel TRT’ye tepki gösterdi. Sertel, “Muhtemelen yandaşa peşkeş çekmişlerdir. Doğru düzgün bir yemek şirketi olsa zaten zehirlenme olmaz. Biz bu noktada soru önergesi vererek konuyu meclis gündemine taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

GENEL 30.09.2020, 12:12 30.09.2020, 12:21
TRT'de gıda zehirlenmesi: CHP'li Sertel'den 'Yandaş' çıkışı!

Gizem TABAN/İZGAZETE- TRT İzmir Müdürlüğü’nde gıda zehirlenmesi yaşandı. İddiaya göre; TRT İzmir Müdürlüğü yemekhanesinde dün öğle yemeği sonrasında personelden şikayetler geldi. Kusma, ishal, halsizlik şikayetleriyle revire başvuran çalışanlar hastanelere gönderildi. Kimi çalışanlar için kurum önüne ambulans çağrıldı. Çok sayıda çalışan geceyi hastanede geçirdi.

Zehirlenmenin öğle yemeğindeki tavuklu makarnadan kaynaklandığı öne sürülürken, konuyla ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığı ise henüz bilinmiyor. Öte yandan personelin uzun süredir yemeklerden şikayet ettiği ileri sürüldü.

“MUHTEMELEN YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKMİŞLERDİR”
Konuya ilişkin İzgazete’ye açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Atilla Sertel, TRT’ye tepki gösterdi. Sertel, “TRT bütün halktan hem elektrik parası topluyor hem de vatandaş gidip bilgisayar, cep telefonu, televizyon, ne alırsa oradan da yüzde 10 alıyor. Bu paraların 2019 yılında toplam ederi 2 milyar 800 milyonu bulan bir rakam. Bu toplanan paraların büyük bölümü dış programlara harcıyor ve kendi personeline kötü davranıyor. Yaklaşık 30 senedir en deneyimli insanlar, üst düzeyde görev yapan program yapımcıları en fazla 9 bin, 9 bin 500 alırken, haftada 3 gün 3’er saat konuşan Ersin Düzen’e 27 bin 500 lira verdiklerini söylediler. Bu haksızlığı yapıyorlar. Yemeklere gelince de muhtemelen yandaşa peşkeş çekmişlerdir. Doğru düzgün bir yemek şirketi olsa zaten zehirlenme olmaz. Biz bu noktada soru önergesi vererek konuyu meclis gündemine taşıyacağız. İnşallah sonuç alırız” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?