'Troll hesap' iddialarına Soyer'den cevap: Büyükşehir'in tek bir sahte hesabı yoktur!

Tunç Soyer’in güvercinler yem atarken çekilen videosuna kendi hesabından yorum yapılmasına dair açıklamada bulundu. Soyer sorumlu kişinin istifasını verdiğini belirtti.

GENEL 25.05.2020, 17:29 25.05.2020, 17:33
'Troll hesap' iddialarına Soyer'den cevap: Büyükşehir'in tek bir sahte hesabı yoktur!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in güvercinlere yem atarken çekilen videosunu sosyal medya hesabından paylaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Koordinasyon Yetkilisi Kerem Ziya Yangöz’e Tunç Soyer’in resmi Twitter hesabından yapılan yorum gündem konusu oldu.

Yangöz, Soyer’in güvercinleri beslediği videoyu “Her sabah belediyeye gelirken durup kuşları beslediğini biliyor muydunuz?” diyerek paylaştı. Soyer ise resmi Twitter hesabından aynı videoya “Sadece insanların değil İzmir’deki bütün canlıların başkanı Tunç Soyer başkanımız” şeklinde cevap verince AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Soyer’e eleştiri geldi.

Soyer’e, “Trollerin Başkanı” diyen Dağ, “Siz hizmet edin ve çalışın, İzmirliler sizi över zaten. Bu sayede trol hesaplarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı troll hesabından atacağı tweeti kendi hesabından attı. Tek çalışma alanları PR ve algı diyorduk ama onu da beceremediler. Bütün trollerin başkanı” sözlerini kullandı.

Tüm yaşananların ardından olaya dair açıklamalarda bulunan Tunç Soyer, yorumu yazan kişinin istifasını verdiğini söyledi.

Soyer; ‘’ "Tunç Soyer veya İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tek sahte hesabı yoktur. Trol ordusu besleyenlerin bunu anlamasını beklemediğimden, açıklamayı kamuoyuna saygım gereği yapıyorum. Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir" dedi.

Yorumlar (1)
Anonim 2 ay önce
AKP Partisinde Olanlar Köpekdiler Yakın Durmayın Kendinizi Kapalar Erdoğanın Ağzına Köpek Poku Olsun Erdoğan Şerdoğan Ağzına Çebhenin Poku
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
32°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?