Tramvay'ın kadın güvenliklerinden çarpıcı iddia: “Tuvalet ihtiyacını bez bağlayarak gideriyorlar”

Tramvayda çalışan kadın güvenliklerle ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre tramvay çevresinde tuvalet ihtiyacını giderecek bir imkan olmadığı ve mesaiden tüm gün boyunca ayrılamadıkları için kadın güvenlikler tuvalet ihtiyacını bez bağlayarak gideriyor. İddiaları doğrulayan DİSK Genel İş 2 Nolu Şube Başkanı Yıldız, “Sorunla ilgili Metro Genel Müdürü Metro Genel Müdür Yardımcısını aradık ancak kendileri sendikayla görüşmek istemediklerini belirtti. Eğer önümüzdeki günlerde bu sorun çözülmezse daha sert bir tutum sergileyeceğiz” dedi.

GENEL 14.11.2020, 12:41 14.11.2020, 12:48
Tramvay'ın kadın güvenliklerinden çarpıcı iddia: “Tuvalet ihtiyacını bez bağlayarak gideriyorlar”

İZGAZETE- İzmir’de tramvayda çalışan kadın güvenliklerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Gazetemize ulaşan kadın güvenliklerin iddiasına göre; tramvay çevresinde tuvalet ihtiyacını giderecek bir imkan olmadığı ve mesaiden tüm gün boyunca ayrılamadıkları için kadın güvenlikler tuvalet ihtiyacını bez bağlayarak gideriyor. İsimlerini vermek istemeyen güvenlikler insani koşullardan uzak bir şekilde çalıştıklarını ve tuvalet sorunun çözülmesi için amirlerine sıkıntıyı bildirdiklerini ancak sonuç alamadıklarını öne sürdü. Metro Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan tramvayın kadın güvenlikleri tuvalet sorununun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor. 

“SORUN ÇÖZÜLMEZSE DAHA SERT BİR TUTUM SERGİLEYECEĞİZ”
İddialar sonrası ulaştığımız sorumlu sendika temsilcisi; Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız iddiaları doğruladı. Yıldız, “Sıkıntılar bize birkaç hafta önce iletildi. Biz de bununla ilgili Metro Genel Müdürü Sönmez Alev ve Metro Genel Müdür Yardımcısı Ertan Sayılkan’ı aradık ancak kendileri sendikayla görüşmek istemediklerini belirtti. Bu sıkıntının bir an önce çözülmesi gerekiyor. Görüşme çabalarımız sürüyor. Eğer önümüzdeki günlerde bu sorun çözülmezse daha sert bir tutum sergileyeceğiz. Arkadaşlarımızın yaşadığı bu çağ dışı sorunu çözmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (5)
Halkçı Mustafa 4 ay önce
Sorumlusu, sözde Genel Sekreter ama aslolan AKP nin 'truva atı' olan Buğra Gökçedir. Tramvay yapım sürecinde tuvalet yapmayı akıl edemedi mi? Yolsuzluk ve usulsüzlüklerde aklı Melih gökçekten farksız. Açıkçası AGRA A.Ş. ve diğer birlikte yolsuzluk işlediği şirketlere yedirdiklerinin milyonda biri ile sanırız kadın güvenlikçilere wc yapılabilirdi. Sayın Genel Başkanımıza yakında bir dosya dolusu yolsuzluk bilgi ve belgesi ulaştırılacak güncel olanlardan, hiç merak edilmesin. Buğra Gökçe İzmire yapılan en kötü yatırımdır! Düşman gibi bu kenti zayi etmekte.
Karşıyakalı 4 ay önce
Gerçekten çok zor koşullarda çalıştıklarına tanık oluyoruz. Kışın soğukta, yazın sıcağında, durakların zaten hiçbir koruyuculuğu yok. Kulübemsi şeylerin içine girmeleri bile yasakmış.
OSMAN BÜYÜKIRMAK 4 ay önce
Öncelikle herkese hayırlı pazarlar,
Sorunun çözümü için herkesin duyarlı ve sorumluluĝunu yerine getirmesi gerekir.
Ama yetki konusunda sınırsız haklara sahip olanlarin sorumluluktan kacmasi kabul edilemez. Yardimci olma adina bari seyyar wc koyulsun iyi günler.
dmlsytrk 4 ay önce
O kadar doğru ki, o sadece güvenlik görevlisi olarak gördüğünüz "İnsanlar" çok zor şartlarda çalışıyor. Sözde güvenlik görevlisi fakat,trafiği kontrol etmeye bile bu insanları gönderdiklerine şahit oldum.Her işi bu insanlara yaptıran üst kademedeki rahatına düşkün kişiler, güvenlik görevlisi soğuktan titrediğinde biraz ısınmak için kabinet denen o küçük ve içinde "ısınabilcekleri hiçbir alet" olmayan kulübeye girdikleri için bir de tutanağa tabi tutuluyorlar. Çok yazık insan değeri bu kadar basit olmamalı.. Hemen bişeyler yapılmalı, bir kışı daha orada üşüyerek geçirmemeleri için...
Nerede adalet ibb 4 ay önce
Baştakiler de olanların farkında oldukları için görüşmeyi kabul etmez tabi. Onlar sıcacık odalarında otururken güzel 2 gün kendileri dursunlar bakalım ne yapacaklar. Biraz empati kurun sayın yöneticiler. Ben tramvaya binerken çok kez dikkatimi çekti. Arabayla geçerken onları soğukta deniz kıyısındaki nöbet yerlerinde soğukta çok gördüm. Bu bir hayvana dahi uygulanmayacak bir davranış. Biraz silkelen sayın belediye. Çalışanların şartları iyi mi bir kontrol et. O sıcak odadan çıkın biraz.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?