TKH: 'Meclis’in sadece adı kalmıştır!'

Türkiye Komünist Hareketi, HDP milletvekilleri Leyla Güven ve Farisoğulları ile CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekilliklerinin düşürülmesi ve tutuklanmalarına tepki gösteren bir basın metni yayınladı.

GENEL 06.06.2020, 19:50
TKH: 'Meclis’in sadece adı kalmıştır!'

İZ GAZETE -  Türkiye Komünist Hareketi, HDP milletvekilleri Leyla Güven ve Farisoğulları ile CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekilliklerinin düşürülmesi ve tutuklanmalarının meclisi etkisiz hale getirildiğinin altını çizen bir basın metni yayınladı. 
İşte Metin;

3 milletvekilinin Meclis’ten çıkarılması, tek adam rejiminin Meclis’i etkisiz hale getirdiğinin başka bir somut örneği olduğunu söyledi. 

Odalara ve barolara ayar veren, basını muhalefet yaptı diye susturmaya çalışan, kendisi dışında herkesi “hain” ilan eden bir istibdat rejiminde Meclis’in bile etkisiz bir kurum haline getirilmeye çalışıldığı bir kez daha görülmüştür.

Yargı AKP’nin siyasi sopasına, Meclis AKP’nin tasdik kurumuna, valilikler AKP il başkanlıklarına, bürokrasi AKP’nin parti teşkilatına ve elçilikler AKP’nin makam verme aracına dönüştürülmüştür.

Böylesi bir rejimde Meclis’teki oturumlar demokrasicilik oyununa dönüşmüştür.

Emekçi halkımız ülkemizin geldiği geldiği yeri iyi görmelidir: Ülkemizin kurtuluşu Meclis’te demokrasicilik oyunuyla değil yeni bir Cumhuriyet mücadelesiyle mümkündür!

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?