Telefon dolandırıcısı tutuklandı

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde, telefonla aradıkları 74 yaşındaki S.A.'yı kimlik bilgilerinin bir çetenin eline geçtiği ve adına 70 bin liralık alışveriş yapıldığı yalanıyla kandırıp, yardımcı olma bahanesiyle bankadan çektirdikleri 210 bin TL'yi kendilerine teslim etmesini sağlayan dolandırıcılara yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 3 kişiden biri tutuklandı.

GENEL 21.04.2016, 13:10 21.04.2016, 15:28
Telefon dolandırıcısı tutuklandı

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen 14 Nisan'da Karşıyaka ilçesinde dolaşan İ.D. (22), İ.B. (26) ve F.D.'yi (17) durdurdu. Yapılan incelemede sanıklardan ikisinin 12 Nisan 2016 tarihinde meydana gelen telefonla dolandırıcılık olayının şüphelisinin eşkaliyle örtüştüğü fark edildi. Bu olayda dolandırıcıların Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde oturan 74 yaşındaki S.A.'yı telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıttığı, "Kimlik bilgileriniz çalınmış. Sizin kimlik bilgilerinizi çalan çeteyi yakaladık. Bu çete Diyarbakır'da sizin kimlik bilgilerinizi kullanarak 70 bin TL'lik alışveriş yapmış" dedikleri, söyledikleri yalana inandırarak bankada bulunan 210 bin TL parasını çektirdikleri belirtildi.

Daha sonra S.A. ile bir alışveriş merkezinin önünde buluşan iki kişinin, yapacakları incelemenin ardından iade edeceklerini söyleyerek 210 bin TL parayı alıp uzaklaştıkları bildirildi. Bu dolandırıcılık olayının şüphelileri olarak gözaltına alınan üç kişi, işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi. Şüphelilerden İ.B. ifade verdikten sonra Cumhuriyet Savcılığınca, yaşı küçük olan F.D. ise sulh ceza hakimliği tarafından serbest bırakıldı. Dolandırılan S.A.'nın teşhis ettiği İ.D. ise tutuklandı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208