Tek isteği sokaklardan kurtulmak

Torbalılı Sabahattin Uğur, eşi öldükten sonra evinin satılmasının ardından iki yıldır sokaklarda yaşıyor. 61 yaşındaki yaşlı adamın tek isteği sokaklardan kurtulmak.

GENEL 17.05.2019, 10:20 17.05.2019, 11:52
Tek isteği sokaklardan kurtulmak

TorbalıSabahattin Uğur, iki yıldır sokaklarda yaşıyor. Eşi öldükten sonra çocuklarının kendisinin haberi olmadan evini satmasının ardından 61 yaşında sokaklara düştü. Bizim Torbalı'dan Hasan Demir'in haberine göre, iki yıldır yaz kış sokaklarda yaşayan Sabahattin Uğur, yaşam savaşı veriyor. Geceleri  parklarda yatan yaşlı adam, karnını doyurmak dilencilik yapmak zorunda kalıyor. Kendisini fark edenlerin verdiği birkaç lira ile karnını doyurmaya çalışıyor. Çaresiz adamın hayattan tek beklentisi ise sokaklardan kurtulmak. Bir huzurevine yerleştirilmek isteyen Sabahattin Uğur, devletten yardım istiyor.

"BELEDİYEDEN YARDIM BEKLİYORUM"

Tepeköy’de sokakta yaşayan Sabahattin Uğur, yaşadığı dramı şu sözlerle anlattı; “Eşim sağken mutlu bir hayatımız vardı. Eşim öldükten sonra evim satıldı, sokaklara düştüm. Oğlum vefasız çıktı bana bakmadı. İki yıldır yaz kış sokakta yaşıyorum. Günde 5- 6 lira toplayıp karnımı doyuruyorum. Tek istediğim sokaklardan kurtulmak. Kaymakamlıktan ve belediyeden bu konuda yardım bekliyorum”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?