Tedavi gören çocuklar, 23 Nisan coşkusunu erken yaşadı

İZMİR'de, Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören minik hastalar, 23 Nisan coşkusunu erken yaşadı. Şiir okuyup pasta kesen, dilek dileyen çocuklara, KİTVAK üyeleri de kendi ördükleri, bazıları saç şeklinde, renkli, eğlenceli bereleri taktı.

GENEL 20.04.2016, 15:31 20.04.2016, 16:01
Tedavi gören çocuklar, 23 Nisan coşkusunu erken yaşadı

Ulusal ve dini bayramlarda, onkoloji tedavileri devam eden çocuk ve gençlere yönelik etkinlik düzenleyen Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için de minik hastalarla bir araya geldi. Onkoloji hastanesi eğitim salonundaki kutlamada, ilk olarak tedavi gören çocuklardan Ali İslam Kılıç ile Nisanur Yeter, 23 Nisan şiirlerini okudu. Büyük mutluluk yaşayan çocuklara ve ailelerine, KİTVAK icra kurulu üyelerinin yaptığı 'umut bereleri' dağıtıldı. Rengarenk bereleri, çocukların yanı sıra onları yapan vakıf icra kurulu üyeleri de, taktı. Kutlama sonrasında çocuklar ve törene katılanlar, hep birlikte pastanın mumlarını söndürdü. Çocuklar da, gözlerini kapatıp gelecekle ilgili dilek tuttu.

YAŞAMA SEVİNCİ

Kendisi de mor renkli umut beresinden takan KİTVAK Yönetim Kurulu üyesi İklil Ulueren, “Çocuklarımız, kendi bayramlarını 23 Nisan'ı kutladı. Onu kendilerine armağan eden Atatürk'ü öğrendi. Biz çocuklarımıza ayrıca yaşam umudu da vermek istedik. Onun için yaptırdığımız canlı ve rengarenk bereleri onlara hediye ettik. Çocuklarımıza, yaşama sevincini aşılamak istedik" dedi.

Taylan YILDIRIM/ İZMİR,(DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?