TBMM 45 günlük koronavirüs arasına hazırlanıyor!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), perşembe gününden itibaren Şeker Bayramı'na dek sürecek 45 günlük tatile girecek. İnfaz yasası dün genel kurulda görüşülerek yasalaştıktan sonra YÖK yasası üzerinde görüşmelere başladı.

GENEL 14.04.2020, 22:28
TBMM 45 günlük koronavirüs arasına hazırlanıyor!

TBMM perşembe gününden itibaren Şeker Bayramı'na dek tatile giriyor. Yaklaşık 45 günlük öngörülen tatil boyunca Meclis'te milletvekilleri adına çalışan 3'er personel de izinli sayılacak. Meclis'te an itibarıyla Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ile ilgili yasa teklifi görüşülürken; bu teklifin ardından sağlıkta şiddeti engellemek amaçlı 3 maddelik teklif görüşülecek.İşten çıkarmaları yasaklayan ancak patronların emekçileri 3 ay boyunca ücretsiz izne çıkartmasını sağlayan torba yasanın da görüşülmesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi 45 günlük bir 'Covid-19 arası'na girecek. 

Yorumlar (1)
nazmi bank 1 yıl önce
müjde,müjde berber ve kıraathaneler kapalı, iş garantisi verilecek aynı köprüler gibi.bir berber traşı 20 tl yapıyorsa günde 20 kişi gelse diyecek.20x20 -400 tl ayda 12 bin tl para alıcak..köftehorlar bu kıyagımı unutmayın..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?