Tayland'dan getirilen Türkler İzmir'de karantinada!

TAYLAND'dan Türkiye'ye getirilen 82 Türk vatandaşı, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina süreci için İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan yurda yerleştirildi.

GENEL 24.04.2020, 08:53
Tayland'dan getirilen Türkler İzmir'de karantinada!

Yurt dışında 59 ülkede bulunan 25 bin dolayındaki Türk vatandaşının Ramazan ayını ve bayramı ülkelerinde geçirmeleri amacıyla başlatılan tahliye çalışmaları kapsamında Tayland'da bulunan 82 Türk vatandaşı, Türkiye'ye getirildi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 82 kişiyi tayışan uçak, saat 00.25'te İzmir Adnan Menderes Havalimanı iniş yaptı. Uçakta ateşleri ölçülen yolcular, tüm sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra havalimanına gelen otobüslerle polis eskortluğunda Bornova ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı İzmir Yörük Ali Efe Kız Öğrenci Yurdu'na götürüldü. İşlemleri yapılan vatandaşlar, burada bir kez daha sağlık kontrolünden geçirilerek, 14 gün karantina altında kalacakları tek kişilik odalarına yerleştirildi.

DHA

Yorumlar (1)
orucu kim tutuyor 1 yıl önce
cebinde parası olup,istedigini alıp dolabına koymuş 15 saat sonra tıka basa yiyenmi ,ömür boyu kıt kanaat geçinen,hayatında mükellef bir sofrayı kendisine ve ailesine kuramadan göçüp gidenlermi oruç tutuyor.fakir zaten 12 ay zorunlu,kısıtlı oruçlu durumda.kapitalist sistemin rahatının güvenligi içinmi acaba oruç.. Din, fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır. Napolyon Bonapart.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
18°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?