Taksilerde yakın mesafe sorunu çözülüyor

Yolcularla taksiciler arasındaki en büyük sorunlardan biri olan kısa mesafe problemi gideriliyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yapacakları düzenlemeyi ilk kez Radyo Trafik İzmir canlı yayınında açıkladı.

GENEL 21.02.2020, 17:22
Taksilerde yakın mesafe sorunu çözülüyor

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, FM 102.5 frekansında yayın yapan Radyo Trafik İzmir’de yayınlanan “Ulaşıma Dair” programında Esra Balkanlı’ya konuk oldu. Başta EnTaksi olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulunan Anık, yolcularla taksiciler arasında yaşanan “yakın mesafe” sorununun yakın zamanda giderileceğini ilk kez duyurdu.

Radyo Trafik İzmir dinleyicilerinden gelen bir soru üzerine taksicilerin yakın ya da uzak mesafe ayrımı yapmamaları gerektiğini, yapanların ceza alacağını belirten Celil Anık, “İlk kez burada açıklıyorum; İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi yakın mesafe sorununu çözüyoruz. Yapacağımız ayarlamayla bindi-indi ücreti sistemine geçeceğiz. Bir kilometre altında bir mesafede ücretlerimiz sabit olacak. Henüz ücretin ne kadar olacağını belirlemedik. Bir kilometrenin üstündeki mesafelerde normal tarife geçerli olacak. Bu sistemle hem taksiciler hem de yolcular mağdur olmayacak. Yolcularımızın da buna itiraz edeceğini pek düşünmüyorum. Yolcular da kısa mesafeye artık gönül rahatlığıyla, huzur içinde gidebilecek.” ifadelerini kullandı.

2 AY İÇİ
NDE UYGULAMA BAŞLAYACAK

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık “yakın mesafe” uygulamasının hazırlıklarını bitirdiklerini, duruma göre Mart ayının sonunda ya da en geç Nisan ayının ortasında bu uygulamanın yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?