Susam, esnafla iftarda buluştu

İZMİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, esnafla iftarda biraraya geldi. Susam, terör sorununa değindi.

GENEL 28.06.2016, 13:49 28.06.2016, 15:35
Susam, esnafla iftarda buluştu

Buca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin Birlik Otel'de düzenlediği iftar programına İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan , İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, eski devlet bakanı Işılay Saygın, Buca'nın eski belediye başkanlarından Cemil Şeboy, iş dünyasının önde gelen isimleri, Birliğe bağlı odaların başkan ve yöneticileri ile Bucalı esnaf sanatkarların yanısıra yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

CHP eski İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, şunları söyledi: "Hükümetin bize tahsis ettiği imkanları Halkbank'ın vasıtasıyla Buca esnafına aktarmaya çalışıp, zor durumda olan esnafımıza veya atılım yakmak isteyen esnafımıza hizmet vermeye çaba gösteriyoruz. Kooperatifimiz başarı bir kooperatiftir. 50 milyon finansmanı sıfır takip oranı ile çeviriyoruz. Kooperatifimiz şu günlerde daha fazla önem kazandı. Türkiye'de ekonomik olarak ciddi sıkıntılar, sorunlar var. En önemli sorunda tabiki bu aşamada finans sorunudur. Bunu giderme konusunda elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Esnaf teşkilatı olarak ülkede terörün bitmesini, barışın sağlanmasını istiyoruz. Bu terörden birçok canımızı şehit verdik, birçok kardeşimizi gazi ve yaralı olarak bu mücadelede yanımıza, aramıza aldık. Bu ülkenin çok güzel değerleri ve bu ülkenin çok güzel coğrafi konumu, konjektürel yapısı var. Türkiye Cumhuriyeti dünyadaki ülkelerin içerisinde hem güzellik olarak, hem tarihsel olarak çok köklü bir milletin üzerine kurulmuş bir devlettir. Türkiye Cumhuriyet Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ilelebet payidar kalacaktır. Kimse onu bölemeyecektir, parçalayamayacaktır, yok edemeyecektir. Esnaf teşkilatı bu konularda en hassas teşkilattır. Büyükler karşısında merkezi ve yerel idare her zaman onunla birlikte olmalıdır. Biz yerel yöneticilerimizin, esnaf teşkilatına pozitif ayrımcılık yapmasının zorunlu olduğuna inanıyoruz."

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?