Soyer: CHP kongresinde sıkıntı yaşayan gazetecileri tek tek aradım!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 29 Ağustos günü gerçekleştirilen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi sonunda yaşanan arbede ve gazetecilerin darbedilmesine dair açıklamalarda bulundu. Soyer, ''Bunun arka planı var'' sözlerini kullandı. Soyer ayrıca kongrede darbedilen gazetecileri tek tek arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtti.

GENEL 01.09.2020, 12:37 01.09.2020, 13:07
Soyer: CHP kongresinde sıkıntı yaşayan gazetecileri tek tek aradım!

İZGAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İl Gençlik Kongresinde basın mensuplarına saldırılmasını ve eşyalarına zarar verilmesini, “Bizim umudumuz dediğimiz genç arkadaşlarımızın birbirlerine kıyabilmesine çok üzüldüm. Bu son dakika müdahalesi ile olabilecek bir şey değil, bunun arka planı var. Bunu oluşturan sebepler var. Bunlar üzerinde kafa yormaya başladım. Gençlerin birbirlerinin kılına zarar gelmemesi için uğraşması gereken geldiğimiz bu nokta çok üzücü. Ben de bu mesele üzerine kafa yormaya başladım” şeklinde değerlendirdi. Soyer ayrıca kongrede saldırıya uğrayan ve eşyaları zarar gören gazetecileri tek tek arayıp, geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtti. 

Yorumlar (1)
Sinan 1 ay önce
CHP bir çıkar çetesine döndü. Heryerde rüşvet sokak sohbetlerine konu oluyor.Tuncay Özkan'ın maceraları belediye başkanları nın maceraları. Nereden baksan tutarsızlık. İnsan duyunca şaşırıyor mu hayır. Bütün siyasi partiler aynı.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?