Sokak köpekleri 30 koyununu öldürdü! Belediyeye seslendi!

Çiğli’de yaşayan Zeyyat Özsoy’un koyunları sokak köpekleri tarafından öldürüldü. Özsoy, yetkililere ulaşmasına rağmen kimsenin gelmediğini, kendilerinin ise hala korku içerisinde olduklarını söyledi.

GENEL 23.04.2020, 13:04 23.04.2020, 13:09
Sokak köpekleri 30 koyununu öldürdü! Belediyeye seslendi!

TUGAY CAN/ İZ GAZETE- İZMİR’in Çiğli ilçesine bağlı Kaklıç Mahallesi’nde yaşamakta olan Zeyyat Özsöy’un 30’a yakın koyunu sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradı ve telef edildi. Sokak köpeklerinin kuduz olmasından şüphelendiğini aktaran Özsoy, yetkililerin ise üç günden bu yana gelmediğini söyledi. Çiğli Belediyesi’ne çağrıda bulunan Özsoy, “Şu anda koyunların başındayım. Ancak köpekler de 500 metre ileride duruyorlar. Biz de burada korku ve telaş içerisindeyiz. Köpekler kuduz da olabilir. Ne olacağını bilmiyoruz. Toplam dokuz tane köpek var. Bize de saldırabilirler, ne yapacağımızı bilmez bir halde korku içerisindeyiz” diye konuştu.

‘YA ÇOCUĞUMA SALDIRSAYDI...’

“Benim 14 yaşındaki çocuğum bu koyunları güdüyordu. Ya o köpekler çocuğuma saldırsaydı?” diye soran mağdur Zeyyat Özsoy, Çiğli Belediyesi’ne ihbarda bulunduğunu ancak üç gündür kimsenin kendisine yardımına gelmediğini belirtti. Özsoy, “Bundan iki ay önce de koyunlarımı yemişlerdi. Ancak bu kez daha fazla oldu. Zararımız da büyük. Bu köpekler canlı ete alışmışlar. Bu köpekleri buradan alsınlar buradan. Korkuyoruz. Şu anda bile 500 metre ötemizde duruyorlar” ifadelerini kullandı.

‘KREDİ İLE ALDIM’

Geçimini hayvancılık ile sürdüren Zeyyat Özsoy ayrıca kendisinin zararının nasıl karşılanacağını sordu. “Bu hayvanları kredi ile almıştım. Şu anda 30’a yakın koyunum öldü. 13 tane de yaralı var. Bazılarının durumu çok kötü” diyen Özsoy yetkililere çağrı yaparak yardım istedi.

Yorumlar (5)
murtaza 1 yıl önce
bu denli zarar veriyorsa öldür gitsin.yada hergün beslemek zorundasın.9 köpegin masrafı ayda 800 tl yapar iş gücü hariç..
nuri 1 yıl önce
dolar bozdurup fişini getirene traş bedava diyen esnaf kardeşim sizlerede günaydın,
Nuri 1 yıl önce
Zehirle
Nuri 1 yıl önce
Zehirle devlet azdırıyor bu itleri zaten
Nuri 1 yıl önce
Zehirle devlet azdırıyor bu itleri zaten
Günün Karikatürü Tümü
banner96
18°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?