Sofralar ayrı, gönüller bir: Bornova'da ilk iftar Pınarbaşı’nda

Koronavirüs salgını toplu katılımla gerçekleşen iftar buluşmalarına izin vermese de, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ Ramazan’ın ilk günü akşamında vatandaşlarla birlikte oldu, sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen büyüklere moral verdi.

GENEL 25.04.2020, 09:54
Sofralar ayrı, gönüller bir: Bornova'da ilk iftar Pınarbaşı’nda

İduğ, Ramazan’ın ilk iftarında Pınarbaşı Gürpınar Mahallesi’nde oturan Balı Ailesi’nin iftar sofrasına konuk oldu. Abdülkerim Balı(75) ve Nermin Balı(65) Çifti ile iki oğlu ve kızları ile sosyal mesafenin korunduğu sofrada orucunu açtı. Başkan İduğ, iftar sonrası ise yine aynı mahallede ikamet eden Çiçekçi Ailesi’ne geçti. Sami Çiçekçi(68) ve Eşi Gülşen Çiçekçi’nin(65), üç katlı binada 2 oğlu, 1 kızı ve 6 toruna ile birlikte yaşadığı aile apartmanının bahçesinde çay içti, sohbet etti.

Ramazan’ın kardeşliğin, paylaşmanın, birlikteliğin ayı olduğunu söyleyen Başkan Mustafa İduğ, kendisini misafir eden Balı ve Çiçekçi Ailelerine teşekkür etti. Bornova Belediyesi olarak kurdukları dostluk sofralarına zorunlu olarak bu yıl ara verdiklerini söyleyen Başkan İduğ, “Gönül isterdi ki tüm hemşehrilerimiz ile birlikte olalım ama bu mümkün değil. Hepimizin sağlığı için evimizde kalmak durumundayız. Ben en azından Ramazan boyunca değerli büyüklerimizle birlikte olmaya çalışacağım. Aramıza sosyal mesafeler girse de aynı sofrada bulunmak, aynı yemeği yemek kadar güzeli yok” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?