Sındır, kazanın başına geçti

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen, binlerce vatandaşın katıldığı iftar yemeğinde kazanın başına geçti hemşerilerine yemek dağıttı.

GENEL 26.06.2016, 12:50 26.06.2016, 13:40
Sındır, kazanın başına geçti

Binlerce kişinin katıldığı iftar yemeğine katılan CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, tüm vatandaşların Ramazanı'nı kutladı, tuttukları oruç için "Allah kabul etsin" dedi.

Sındır, “Bu toprakların insanları bölüşmeyi paylaşmayı, kardeşçe yaşamayı biliyor. Bunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Bugün burada ramazanın bereketini, bolluğunu, hoşgörüsünü ve sevgisini paylaşıyoruz. Dayanışmanın ve birlikteliğin en güzel örneğinde ekmeğimizi bölüşüyoruz. Bugün kepçemizi bolluğa, berekete bir kez daha salladık. Kaynayan kazanlarımızda bu toprakların, kültürümüzün bereketi var. Bin yıllık kardeşliğimizden gelen güvenle birliğimize, değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkacağız, dimdik ayakta durmaya ve güçlü olmaya devam edeceğiz" dedi.

'HOŞGÖRÜNÜN MİKROFONU OLMASI GEREKİR'

İftar sofralarındaki konuşmaların siyaset için kullanılmaması gerektiğini savunan Sındır, “İftar sofralarında ele alınan mikrofonlarda ekmeğimizi suyumuzu bölüştüğümüz; birliğimizin, kardeşliğimizin ve hoşgörünün konuşmaları olması gerekir. Her gün şehit haberleriyle içimizin sızladığı bugünlerde buna daha çok ihtiyacımız var. İçinden geçmekte olduğumuz zor günleri atlatabilmek için dayanışmaya, birlik olmaya ihtiyacımız var. Bu değerlerimizi, bu sofralarımızı, birliğimizi ve bağımsız Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?