Seyahatler izne bağlandı, İzmirli yurttaş Ankara’da mahsur kaldı!

İçişleri Bakanlığı tarafından uçak yolculukları için seyahat izin belgesi zorunluluğunun getirilmesinin ardından pek çok havayolu şirketi uçuş sayılarında azaltmaya gitti. İzmir'de yaşayan bir vatandaş ise uçuşunun iptal edilmesi ile Ankara'da mahsur kaldı.

GENEL 29.03.2020, 11:54 29.03.2020, 12:01
Seyahatler izne bağlandı, İzmirli yurttaş Ankara’da mahsur kaldı!

TUGAY CAN / İZ GAZETE - İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin Valiliği’ne gönderilen genelge ile havaalanlarında seyahat izin belgesi bulunmayanların uçakla yolculuk yapamayacağı açıklandı. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan bu karar da birtakım yeni mağduriyetler ortaya çıkardı. İzmir'de yaşayan bir vatandaş; havayolu şirketinin uçuşları iptal etmesi neticesinde Ankara'da mahsur kaldı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yaşamakta olan 39 yaşındaki Ali Şengel; 22 Mart Pazar günü işi sebebiyle Gaziantep’e seyahat etti. 28 Mart Cumartesi günü sabah saatlerinde Ankara’ya gelen ve 29 Mart Pazar günü İzmir’e dönmeyi planlayan Şengel tatsız bir sürpriz ile karşılaştı. Şengel’e biletinin iptal edildiği aktarıldı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

29 Mart Pazar günü 12:05’te bineceği uçak seferinin iptal edildiğini öğrenen Ali Şengel, seyahat izin belgesi almak için Ankara Esenboğa Havaalanı’na gitti. Ancak burada da kendisine seyahat izin belgesi almasının herhangi bir şeyi değiştirmeyeceği tüm seferlerin iptal olduğu söylendi. Ankara’da mahsur kaldığını ifade eden Şengel, sesini sosyal medyadan duyurmaya çabalıyor.

TEK UÇUŞ VAR ONDA DA YER YOK

Yetkililerden yardım isteyen Ali Şengel, bu süreç içerisinde ne yapacağını bilmediğini söyledi. Yetkililerden destek isteyen Şengel , “Ankara Esenboğa Havaalanı’na seyahat izin belgesi almak için gittim. Ancak bana seyahat izin belgesi alabileceğim fakat tüm uçuşların iptal edildiğini söylediler. Ardından acentaya gittim. Tek uçuşun pazartesi günü olduğunu ancak uçakta yer olmadığını ifade ettiler. Ne yapacağımı şaşırdım. Burada mahsur kaldım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?