Sertel, 'Tire-Belevi yolu bir başka bahara'

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel çok sayıda ölümlü kaza meydana gelmesi nedeniyle 'Tire Celladı' olarak adlandırılan 20 kilometrelik Tire-Belevi yolunun "Başka bahara kaldığını" söyledi.

GENEL 23.04.2016, 10:53 23.04.2016, 11:32
Sertel, 'Tire-Belevi yolu bir başka bahara'

Tire-Belevi yolunu Ocak ayı içinde üç kez Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili Atila Sertel bu girişimleri sonucunda Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları'nın duble yol çalışmalarının Nisan ayında başlanacağını açıkladığını ancak son yaptığı görüşmelerde projenin Bakanlık'ta imza aşamasında olduğunu, ihaleye bile çıkılamadığı bilgisini edindiğini söyledi.

Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile görüştüğünü ifade eden Atila Sertel, “Tire-Belevi yolu artık daha fazla kişinin canını almasın diye Meclis'te konuşmalar yapmıştım. Üçüncü konuşmamın ardından yolun yapımına Nisan ayında başlanacağı açıklanmıştı ve sözü 'Kaya' gibi sağlam olmayan birileri de 'Biz zaten yapacaktık' demişti. Nisan bitti Mayıs geldi ama Tire - Belevi yolu ile ilgili en ufak bir adım atılmadı. Bakan verdiği sözleri unuttu. Yalancının mumu Mayıs'a kadar yandı" dedi.

""Yolun duble yol haline getirilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan teklifin Bakanlık'ta imza beklediğini dile getiren CHP İzmir Milletvekili Sertel, 'Tire celladı' olarak anılmaya başlanan yolun bir an önce yapılması için Bakan Binali Yıldırım'ı verdiği sözü tutmaya davet etti. Sertel, bahse konu yolda 10 gün önce ölümlü bir kaza daha meydana geldiğini hatırlatarak, kazada 27 yaşındaki Hüseyin Yavaşoğlu'nun yaşamını yitirdiğini hatırlattı.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208