Seramik kursu ile hayal güçlerini geliştiriyorlar

Bornova Belediyesi hobi ve beceri edindirme kursları kapsamında düzenlenen seramik kursları, çocukların hayal dünyalarını geliştirirken, yaptıkları çalışmalar da göz dolduruyor.

GENEL 25.08.2019, 13:39
Seramik kursu ile hayal güçlerini geliştiriyorlar

Bornova Belediyesi'nin vatandaşların boş zamanlarını değerlendirmesi ve meslek sahibi olmaları için gerçekleştirdiği kurslar yaz döneminde de ilgi görüyor. Özellikle okulların yaz tatiline girmesini fırsat bilen çocuklar, kurslara katılarak boş zamanlarını değerlendiriyor. Bornova Merkez Kurs Binası'nda düzenlenen seramik kursuna katılan 7-17 yaş arası 60 çocuk ve genç, toprağı sanat eserlerine dönüştürüyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen kurslara katılanlar, çamurundan oluşturdukları figürler ile yaratıcı çalışmalar gerçekleştiriyor. Eğitimlerde seramik çamurunu yoğurup parçalara ayıran çocuklar, hayal ettikleri hayvan, meyve ve eşyaların figürlerini şekillendiriyor. Daha sonra kuruyan figürler fırında pişiriliyor ve boyama işlemi yine çocuklar tarafından yapılıyor. Öğrenirken eğlenmenin keyfini yaşayan kursiyerler mutlu olduklarını da dile getiriyor.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208