Seracılar Başkan'ı ziyaret etti

Seraları yıkıldıktan sonra Büyükşehir'den aldıkları yardım ile yeniden toparlanan üreticiler, Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

GENEL 22.05.2017, 09:50 22.05.2017, 09:50
Seracılar Başkan'ı ziyaret etti

Yılbaşında etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Menderes ilçesindeki seraların büyük bölümünde hasar oluşmuş, olayın ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, üreticilere destek sözü vermişti. Hemen ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi, zarara uğradığı belirlenen 851 üreticinin hesabına geçtiğimiz Mart ayında 4 milyon TL’ye yakın bir kaynak yatırarak yaraları sardı.

İşte bu önemli destekle rahatlayan Menderesli çiçek üreticileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek şükranlarını sundu. Sancaklı, Çileme, Develi, Altıntepe, Tekeli mahallelerinde çiçek seraları bulunan üreticiler adına gelen İzzet Sarıkaya, Lütfi Teket, Osman Germe, Cihangir Koldaş ve Harun Bila, yaşadıkları zor günlerde yanlarında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na kendi ürettikleri çiçeklerle teşekkür etti.

Başkan Kocaoğlu’nun kırsal kesime her zaman destek verdiğinin altını çizen üreticiler, “Ova yollarımız asfaltlandı, üretim kapasitemiz arttı. Kırsal kesime bu kadar hizmet eden Başkan zor bulunur” dedi. Teşekkür edecek bir şey yapmadıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu ise, “Yaralarınıza bir nebze de olsa sardıysak ne mutlu bize. Kentimizde tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışıyoruz. İşe ova yollarını asfaltlayarak başladık. Daha  çok işimiz var ama önemli olan başlamak. Tulumbaya ilk suyu koyduk. Belediye başkanlığı sadece yasada belirlenen işleri yapmak değil. Gençler nasıl iş bulur, üreticinin malı nasıl değerlenir, turizm nasıl gelişir diye düşünerek kenti kalkındırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Üreticilerin damla sulama ve paketleme tesisi ile ilgili taleplerine de yanıt veren Başkan Kocaoğlu, bu konudaki çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?