Satranç tutkunları Zafer Turnuvası'nda bir araya geldi

Çiğli Belediyesi tarafından 'Zafer, Barış ve Kurtuluş' etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında, İzmir ve çevre illerden gelen çocuklar mücadele etti.

GENEL 02.09.2019, 13:00
Satranç tutkunları Zafer Turnuvası'nda bir araya geldi

Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı'nda düzenlenen 'Zafer Turnuvası'na İzmir başta olmak üzere Manisa, Balıkesir, Çanakkale ve Muğla illerinden 206 sporcu katıldı. Küçük satranççılar 7, 8, 10, 12 yaş ve açık kategorilerinde mücadele etti.

Turnuvanın başhakemliğini Türkiye Satranç Federasyonu Çiğli İlçe Temsilciliği görevini yürüten Yasemin Engel yaptı. Sporcuların yanı sıra ebeveynlerin de yoğun ilgi gösterdiği mücadeleler gün boyunca şenlik havasında geçti. Müsabakalar sonrasında kategorilerinde birinci olan Ali Güney Can, Rüzgar İçdeş, Seyyid Ahmet Erkol, Ruhan Arda Çeltik ve Umut Erdem Gündüz'e bisiklet ödülünü, turnuvayı gün boyu yerinde takip eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü verdi. İlk 10'a giren diğer sporculara da kupa ve madalyalar verildi. Başkan Gümrükçü, turnuvaya katılarak azimle ve inançla mücadele eden iki engelli sporcuya da ayrıca plaket takdim etti.


DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?