Sağlıklı ve ekonomik gıdalar bu mağazada

Sağlıklı gıdaya erişim noktalarına bir yenisi eklendi

GENEL 08.12.2019, 12:41 08.12.2019, 13:09
Sağlıklı ve ekonomik gıdalar bu mağazada

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE - İzmir Dayanışma ve Doğal Gıda Tüketim Kooperatifi İzmir’deki ilk mağazasını Narlıdere’de açtı.İzmir Dayanışma ve Doğal Gıda Tüketim Kooperatifi’nin Narlıdere satış mağazası açıldı. Yüzlerce kişiyle yapılan açılışta mağazanın kurdelesini ÖDP İzmir İl Başkanı İsmail Hakkı Ortaköy, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ile Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı kesti.  Açılışa Peksimet Müzik Topluluğu’nun müzikleri de eşlik etti. İzmir’de üreticiden direk tüketiciye sağlıklı gıda ulaştırmak için faaliyet gösteren mağazalara bir yenisi eklendi. Ovacık ürünlerinin satışının ardından ağırlıkla Ege Bölgesi’nde üretilen gıda ürünlerinin satıldığı bir mağaza da Narlıdere’de açıldı. Süt ürünlerinden baklagillere, reçelden tarhanaya kadar elliye yakın ürün çeşidi ile kapılarını açan kooperatif mağazası, analizini yaptırdığı ürünlerini raflara koyuyor.

GÜVENCELİ ÜRÜNLER

Hafta sonu açılışı yapılan kooperatif mağazası ile ilgili İz Gazete’ye bilgi veren Kooperatif Başkanı Halil Ertunç, insanların marketlerin sağlıksız, nasıl ve nerede üretildiği belli olmayan ürünlere mahkum olmaması ve küçük üreticiyi destekleme amacıyla bu kooperatifi kurduklarını ifade etti.  Ertunç, “Kooperatifimiz yaklaşık bir yıl önce kuruldu. Geçen süreçte İzmir’de bir mağaza açmak için uğraş verdik. Yaklaşık bir aydır açık olan mağazamızın açılışını da yapmış olduk. Ürünler, köylüden veya üreticiden direk mağazamıza geliyor. Analizini yapmadığımız veya analizi yapılmayan hiçbir ürünü rafa koymadık. Bu konuda İzmirlilere güvence veriyoruz. Güvenli, sağlıklı, aracısız ve daha ekonomik ürünlere ulaşmak isteyenleri mağazamıza bekliyoruz.” diye konuştu. Üç katkı satış mağazasında Uşak ve İstanbul, Ovacık, Ödemiş Bademli Dayanışma Kooperatifleri’nin ürünleri ile kooperatifi olmayan direkt üreticiden alınan ürünler satışa sunuluyor. Mağazadaki ürünlerin açılış nedeniyle tükendiği görüldü. Açılışa, İzmir’in pek çok ilçesinden vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (6)
ali 10 ay önce
malum marketlerden alışveriş yapmayın,pazardan köylüden alın,peynir yogurt ihtiyacınızı mandıra dan pazardan alın,balınızı en yakın çevre köydeki arıcılardan alın hem en saglıklısı ve vatandaş kazansın
Feray Şenakın Şardağ 10 ay önce
Narlıdere deniyor tam adres verilmiyor!!!
Nezih 10 ay önce
Adresi ve hangi otbüs durağına yakı n yazarmısınız
o5335837791 10 ay önce
narlıderenın neresınde
Aziz 10 ay önce
Açık adres:Çamtepe Mahallesi Çelebi sokak No:1 Narlıdere.Konak tarafından gelenler için Mithatpaşa caddesi Cami durağında inip,Demokrasi meydanına gelince,Atatürk Heykelinin tam arkasında.Aracıyla gelenler için park sorunu yok,..
Mesut 10 ay önce
Adres : Çelebi sokak No: 1/2-A (Ahmet Piriştina Meydanı arkası) Narlıdere
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?