Sağlıkçılara özel hat

Sağlık-Sen 2 nolu şubesi sağlık çalışanlarının şiddet gördüklerinde, sorun yaşadıklarında ya da bilgi almak istediklerinde 7/24 arayabilecekleri Danışma Hattı kurdu.

GENEL 18.10.2016, 11:41 18.10.2016, 11:41
Sağlıkçılara özel hat
Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "Hattımızla sağlık çalışanlarının bize en kısa sürede ulaşıp sorunlarının çözülmesini amaçlıyoruz" dedi. 
 
Sağlık çalışanlarının sorunları her geçen gün artarken, Sağlık Sen İzmir 2 nolu Şubesi sağlıkçılar için özel bir telefon hattı oluşturdu. WhatsApp üzerinden de iletişimin sağlanacağı hattın iletişimi daha kolaylaştıracağını belirten Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "Sağlık çalışanlarının her dakika sendikamıza ulaşabilmelerini sağlamak için WhatsApp hattı oluşturduk. İzmir Sağlık-Sen WhatsApp Hattı: 0552 240 06 35. Sağlık çalışanı arkadaşlar bu hat aracılığıyla bize en kısa sürede ulaşabilir. Ben ve ekibim, kendilerine her türlü destek ve yardımı göstermeye hazırız" dedi. 
 
Başkanı Ekrem Özdemir, sağlık çalışanlarına ödenen döner sermaye bütçesinin yetersiz olduğunu ve sendika olarak sağlık çalışanlarına sabit maaş bağlanması gerektiğini vurguladı. Sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından bir tanesinin, döner sermayedeki adaletsizlikler olduğunu açıklayan Ekrem Özdemir, “Döner sermayeden doğan adaletsizliğin sıkıntısını sağlık personeli yaşıyor. Doktorlar da bu sıkıntıyı yaşıyor ama en fazla etkilenen grup sağlık çalışanları oluyor. Büyük hastanelerinin çok fazla personelin olması sıkıntı doğuruyor. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatları 10 yıldır değişmiyor. Salık çalışanlarına ödenen döner sermaye miktarı SUT fiyatlarına göre belirleniyor. SUT fiyatlarında artış olmadığında hastane fazla döner sermaye ek gelir elde edemiyor. Malzeme fiyatları 5-6 kat arttı. Ayrıca, döner sermayelerin içine bütün hastane giderlerini eklemeye başladılar. Döner sermaye dağıtım oranları azaldı. Performans yönetmeliği değişmediği takdirde sağlık çalışanlarına yeterli miktarda döner sermaye ödemesi verilemiyor. Bir havuzdan yüzde 40 ı dağıtabiliyor. Kat sayı oranlarına göre miktar belirleniyor. En büyük oranı hekimler alıyor. Böyle olunca, fazla personeli olan hastanelerde kişi başına düşen döner sermaye miktarı azalıyor” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?