Sağlık çalışanları mücadelenin iz'ini bıraktı

İz Gazete’nin her yıl 21 Ocak’ta verdiği İz Bırakanlar Ödüllerinin sahipleri bu yıl da belirlendi. Bu yıl pandemide hayatları pahasına çalışan sağlık çalışanları adına İz Bırakanlar Ödülü İzmir Tabip Odasına verildi.

GENEL 23.01.2021, 21:15 23.01.2021, 21:36
Sağlık çalışanları mücadelenin iz'ini bıraktı

ÖZLEM KARA/ İZ GAZETE Kovid-19 pandemisiyle mücadele eden sağlık çalışanları da 2020 yılına asla silinmeyecek bir iz bıraktı. İz Bırakanlar Ödülü de sağlık çalışanları adına İzmir Tabip Odasına verildi. İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, İz Bırakanlar ödülünün sağlık çalışanlarını çok gururlandırdığını, ödülün hakkını vermeye de devam edeceklerini belirtti.

‘İZ BIRAKANLAR ÖDÜLÜ BİZİ ÇOK GURURLANDIRDI’

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, İz Gazete’nin her yıl düzenlediği ‘İz bırakanlar ödülü’ nün pandemide özveri ile çalışan sağlık çalışanları adına İzmir Tabip Odasına verilmesinin çok gurur verici olduğunu açıkladı. Başkan Çamlı, sağlık çalışanlarının yaşamlarını riske atarak özveriyle bir sağlık hizmeti verdiğini, bu mücadelede de hasta olduklarını ve birçok sağlık çalışanı arkadaşlarının hayatını kaybettiğini kaydetti. Çamlı, toplumsal olarak sağlık çalışanlarına çok büyük bir saygı ortaya çıktığını fakat böyle bir ödülle ödüllendirilmenin sağlık çalışanlarını çok mutlu ettiğini vurguladı.  Başkan Çamlı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu süreçte sağlık çalışanlarının motivasyonlarını bozan birçok gelişme oldu. Özellikle sürecin şeffaf yönetilmemesi, karar süreçlerinde sağlık çalışanları ve sağlık meslek örgütlerinin sürece dahil edilmemesi ve pandeminin kötü yönetilmesi sonrasında oldukça sıkıntılı günler geçirdik. Başta sağlık çalışanlarına siz bizim kahramanımızsınız  diyen yöneticiler, hala ek ödemelerini ödemediler. Sağlıkçılar yoruldu, tükendik diye isyan ettiler. Bu zamanda böyle bir ödül çok anlamlı” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELENİN İZ’İ’

İz Gazete’nin pandemi sürecinde kamuoyunu bilgilendirme çabalarına büyük destek olduğunu belirten Başkan Çamlı, “Doğruları kamuoyu ile paylamamızda tarafsız habercilik ilkesini gerçekten etik bir şekilde yerine getirdiler. Sonuçta böyle bir ödüle layık görmeleri de bizi gerçekten çok mutlu etti. Sağlık çalışanları adına, bizi böyle bir ödüle layık gördükleri için seçici kurula çok teşekkür ediyorum. Pandemi de gerçekten sağlık çalışanları etkin bir görev yaptılar. Ve bir mücadele izi hakikaten bıraktılar ödül hakkını vermeye de devam edecekleridir” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208